Whatsapp İhbar Hattı: 0 506 135 06 08 -

MHP’li Senirli’den Milli Tarım Önerisi

Antalya Ekonomik Kartvizit
MHP’li Senirli’den Milli Tarım Önerisi
  • 06.02.2018
  • 1.304 kez okundu

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Ajans Ayyıldız

 

Milliyetçi Hareket Partisi  Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Selçuk Senirli yaptığı gurup konuşmasında her alanda milli üretim ve yatırımlara hız verildiği günümüzde kendi kendine yetebilen bir Türkiye için Milli Tarım Politikalarına geçilmesi ve bu bağlamda çifti ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı ve “Çiftçilerimizin temel üretim materyallerini, araç ve gereçlerini bedava dağıtalım.” ifadelerini kullandı…

 

Senirli’nin gurup konuşmasından satır başları şöyle;

Bu Ordu Metehan’ın, Alparslan’ın, Fatih’in Atatürk’ün Ordusu…

Bu gün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ülkemizin birliğine ve dirliğine kast eden hain terör örgütlerine ve işbirlikçisi emperyalistlere karşı başlattığı sınır ötesi Zeytin Dalı harekâtının 17.günü; Bu kutlu yolda, Türk Milleti’nin âleme nizam verme Kızılelmaülküsü uğruna, şehit olan evlatlarımıza Allahtan rahmet, yaralanan gazilerimize şifa, Türk Milletine sabırlar diliyorum.

Türk ordusu; Allah’ın izniyle, Tarih boyu olduğu gibi, bu harekâttan alnının akıyla çıkacak; dosta güven düşmana korku salmaya devam edecektir.

Çünkü ; Bu ordu; M.Ö 209 yılında, yani 2227 yıl önce Metehan tarafından kurulan, Çin ordusunu darmadağın eden, Dünyanın ilk örgütlü nizami Türk ordusudur.

Bu ordu;1000 yıl önce Malazgirt’te, Doğu Roma ordusunu yenip, Anadolu’yu Türk Yurdu yapan Sultan Alpaslan’ın ordusudur.
Bu ordu;500 kusur yıl önce Bizans Ordusunu yenip, İstanbul’u fetih eden, çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet Hanın ordusudur.

Bu ordu; Sina çölünü zayiatsız geçen tek ordu, Mekke’nin Medine’nin hizmetkârı Yavuz Sultan Selim’in ordusudur.
Bu ordu;100 yıl önce yedi düvele meydan okuyup Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kut’ül Amare’de İngiliz’i, Sakarya’da, Afyon’da Yunanı mağlup eden, Kurtuluş savaşıyla bizlere Cumhuriyeti, bağımsızlığı ve demokrasiyi miras bırakan ulu önder Mustafa Kemal’in ordusudur.

Bu ordu;1000 yıldır Peygamber ocağının Mehmetçikleriyle; İslam’a sancaktarlık eden, mazluma dost, zalime aman vermeyen Muhammedin ordusudur… İslam’ın ordusudur… Allah’ın ordusudur.

Allah’ım gazamızı muzaffer eyle….

 

Üreten ve Çok Çalışan Güçlü Bir Türkiye Olmak Zorundayız.

Değerli Meclis Üyeleri
Bu harekât bize bir kez daha gösterdiki,zor zamanda dost kim düşman kim belli değil…! Bu kapsamda; kimseye güvenmeden, öz varlıklarımızla yerli ve milli kendi ürettiğimiz silahlarla ve mühimmatlarla bu zeytin dalı harekâtını yapmamızdan dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz.

Milli silah sanayimizin yaptığı bu atılımın tüm sektörlere örnek olmasını diliyoruz. Yaşadığımız coğrafyada; Haklarımızı, sınırlarımızı ve hatta varlığımızı korumak için; Emperyalistlerin ihanetlerini sonlandırıp, zalimlere karşı mazlumun hak ve hukukunu korumak için; üreten ve çok çalışan güçlü bir Türkiye olmak zorundayız.

Dünyanın en verimli topraklarında;Arpa,buğday,pamuk,mısır,kuru fasulye,yeşil mercimek ve hatta saman ithal ederek, Büyükbaş ve küçükbaş et ihtiyacımızı dahi ithal ederek karşılayan bir ülke olarak nasıl güçlü bir Türkiye olabiliriz…?
Asla dışa bağımlı değil; kendi silahını yapan, kendi gıda ihtiyacını üreten, kendine yeten ülke olma yolunda, tüm kurum ve kuruluşlarımız ile yediden yetmişe hepimizin gayretine ihtiyaç var.

Sosyal Belediyecilik kapsamında, kanunlarımızın bizlere verdiği yetkiler kapsamında, Türk tarımının ve hayvancılığının desteklenmesine yönelik, ülkemizdeki yerel yönetimlerce yapılan tüm faaliyetleri Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyoruz.

Bu kapsamda; Antalya Büyükşehir Belediyemizin geçtiğimiz ay,Dağ belinde inşasına başladığı Güneş Enerjisi santralinden üretilecek elektriği,sulama kooperatifleri üzerinden çiftçi ailesine bedava kullandıracak olmasını destekliyoruz.
Alanya Belediyemizin İpek böcekciliği ve muz lifi tarım destek projeleriyle, yaptıkları takdire şayandır.
Yine Konyaaltı Belediyemizin Çandır Fasulyemiz ile ilgili, bölge çiftçilerini desteklemeye yönelik çalışmalarını memnuniyetle izliyoruz.

Gerekirse Bedava Dağıtalım

Ancak; Türk tarımına ve hayvancılığına ne kadar destek verilse azdır.

Mevzuatın el verdiği ölçüde;
Gelin yöremizde yetişen ve kaybolmakta olan yerli fidan ve tohumları Belediyelerimiz vasıtası ile çoğaltılıp, çiftçilerimize gerekirse bedava dağıtalım. Yerli fide ekim dikimini teşvik edelim.

Çiftçilerimizin temel üretim materyallerini, araç ve gereçlerini bedava dağıtalım.

Belirlenecek ürünlerin ekilmesi dikilmesi kaydıyla; Sınırlı bir dönüme kadar küçük üreticilere alım garantisi verilebilinir.

Belediyelerimizin; Peyzaj adı altında doğal dokumuzu bozan, garptan şarktan ithal abuk sabukağaçlar, bitkileryerine; kendi yörelerimizin limon, mandalina, portakal, zeytin ağaçlarını daha çok kullanmasını hassasiyetle diliyorum.

Milli güvenliğimizin önemli bir parametresi haline gelen Türk tarımının, çiftçisinin ve üreticisinin desteklenip; üretim tüketim dengesinin sağlanması faaliyetlerine, yerel yönetimlerin kaynakları yetersiz diyorsanız; Sizlere önerim, öncelik ve önem analizi yapmanız olacaktır.

Belediyelerimiz; Konserlere ve festivallere yaptıkları harcamayı, Türk Çiftçisini destekleme çalışmalarına aktarsa, ülkemize ve milletimize daha faydalı neticeler elde edilir kanaatindeyim.

Etiketler: / / / / / / /

Zeytinköy’de Eş Zamanlı Uyuşturucu Operasyonu
ANTALYA- Muratpaşa İlçesi Zeytinköy Bölgesinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Şahıslara Yönelik Eş Zamanlı Operasyon Düzenlendi.
Vali Karaloğlu Manavgat’ta Muhtarlarla Buluştu
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Beşkonak Beldesi Muhtarlarıyla Buluşma Toplantısı’na katıldı. Toplantıda bölgenin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
Antalya Kepez’in ‘Sokak Festivali’ne Akın Etti
Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ve 10 gün devam edecek olan Sokak Festivali, her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.
Tıbbi Cihaz ve Malzeme Fiyatları Yeniden Belirlendi
Bakan Selçuk; “1663 tıbbi cihaz ve malzeme fiyatında 731 milyon lira iyileştirme sağladık”
Başkan Sözen’den  Manavgat Kart Çağrısı
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ta yaşayan herkesin belediye hizmetlerinde indirim sağlayan Manavgat Kart’tan edinmesi çağrısında bulundu.
Antalya’da 5 İlçede Okullar Tatil Edildi
Antalya Valiliği olumsuz hava şartları nedeniyle 5 ilçede eğitime bir günlük ara verildiğini duyurdu.
Bayram Gülmez Asker Eğlencesine Katıldı
20 Ocak 2019 Pazar Günü Yusufça Kasabası’ nda düzenlenen 99 / 1 Askerlerin eğlencesi’ de Akparti Belediye Başkan Adayı BAYRAM...
“Bilinmeyen Antalyalı Kahramanlar” Konferansına Yoğun İlgi
Kepez ocaklı gençler tarafından tertip edilen saz ve söz dinletisiyle biten konferans, Kepezliler tarafından büyük ilgi gördü 13 Ocak Pazar...
Masa Dağı’nda  Drift Yapanlara Ceza Yağdı
ANTALYA – Kepez İlçesinde bulunan Çankaya Mahallesi Masa Dağı seyir terasında ve güzergahında  drift yapan araçlar ve alkol alarak kamu...
İl Öğrenci Meclisi Yine Ülkü Ocaklarında
Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı Ortaöğretim Biriminden 16. Dönem Antalya il öğrenci meclisi başkanlığını Ömer Canlı kazandı. Ülkü Ocakları Antalya...
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Emniyet Tedbirleri
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Antalya Emniyet Müdürlüğü de bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Alınan...
Teknoloji Bağımlığına Karşı Spor
Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) tarafından hazırlanan, AB hibe programı kapsamında Türkiye ortağı Antalya Gençlik ve Spor Kulübü olarak “Çocukların...
Vali Karaloğlu İlk Ders Zilini Çaldı
Vali Münir Karaloğlu Gülgün Nihat Ömür İlkokulu’nda gerçekleşen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katıldı. Yeni yılın ilk ders zilini...
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Antalya Şubesi Basın Bildirisi
Peker: "Millî eğitim bir milletin mukadderatı ve geleceği konusunda askerî millî savunmadan bile etkindir, önemlidir."
Dokumacıların Parasıyla Yapılan Cami Yenileniyor
Dokuma çalışanlarının hatırasına vefa Kepez Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleriyle, müze ve yeşil alan düzenlemeleriyle sosyal yaşam merkezi haline getirdiği...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ