Whatsapp İhbar Hattı: 0 506 135 06 08 -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

MHP Gurup Sözcüsü Senirli’den Mecliste Ülkücülük Dersi!

Antalya Reklam Matbaa Promosyon Ürünleri
MHP Gurup Sözcüsü Senirli’den Mecliste Ülkücülük Dersi!
  • 11.09.2017
  • 4.147 kez okundu

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi Gurubu adına konuşan MHP Gurup Sözcüsü Selçuk Senirli yaptığı konuşmayla adeta Ülkücülük Dersi verdi. Ülkücü şair Merhum Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Malarzgirt Marşı ve Ülkücü Şehit Dursun Önkuzu adına yazdığı “Önkuzu Şiiri” ile sözlerine başlayan Senirli, MHP’nin Türk Milletinin çıkarları doğrultusunda verdiği desteği eleştirenlere hitaben “Siyasi zevzekler kulağına küpe etsinler. Milliyetçi Hareket Partisi hiç kimsenin ve kurumun ne arka bahçesidir nede koltuk değneğidir. Gücünü her daim tarihinden ve milletinden almaktadır.” ifadelerini kullandı.

 

Senirli’nin konuşmasından satır başları şöyle;

 

AĞUSTOS AYI ZAFERLER AYIDIR

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma 
Gün doğmadan evvel iklîm-i Rum’a 
Bozkurtlar ordusu geçti hücuma

Yeni bir şevk ile gürledi gökler 
Ya Allah…Bismillah… Allahuekber

Ağustos Ayı; Anadolu’yu, Alparslan’ın ordusuyla Türk yurdu yaptığı, Otlukbeli, Mercidabık, Çaldıran, Mohaç, Sakarya savaşlarının ve nihayetinde Mustafa Kemalin askerlerinin, Büyük Taarruz ile Dünyayı düşmanlara dar edip bize son bağımsız Türk Devletini armağan ettiği, İstiklal Savaşımızın tezahür ettiği, zaferler ayıdır. Bizlere zaferler gururu yaşatan ecdadımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum.

 

ŞEHİTLERİMİZE SAYGISIZLIK EDEN EDEPSİZLERİ KINIYORUZ

 

Önkuzu hey! … Önkuzu! …
Önde gider Önkuzu…
Bu bayrak düşmez yere
Ölmedikçe son kuzu! …

Eren Bülbül; Maçka’lı, onbeşlik, hayat dolu, hayal dolu, sevgi dolu bir süt kuzusuydu. Allahsız, vicdansız, hain PKK’lı alçaklarcaşehit edildi.

Rabbim; Tarih boyu vatan için, bayrak için, devletimizi ebetmüddet kılmak için ve ezan-ı Muhammed için şehadet şerbeti içmiş şehitlerimize rahmet eylesin.

Uğruna can verdikleri değerleri yaşatmak boynumuzun borcu, Aziz hatıralarına saygı göstermek ise‘’Her Türküm ve Müslümanım ‘’ diyenin temel vazifesidir.

Bu anlayışla; Şehitlerimize saygısızlık eden, kendini bilmez densiz ve edepsizleri, Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak şiddetle kınıyoruz.

 

KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRK’ÜN ÖZ YURDUDUR!

Dünya’nın gözü önünde, Arakan’ da; Tek suçu Müslümanolmak olan, din kardeşlerimize yönelik vahşi katliamları ve bu zulme seyirci kalan devletleri, insanlık adına kınıyoruz. Lanetliyoruz.

Kerkük Türk’tür, Türk’ün öz yurdudur. Türkmenleri savunmak Türkiye’yi savunmaktır. Sınırlarımızda ateşle oynayan, emperyalizmin beslemesi aşiret bozuntuları, bilsinler ki; Teyakkuzdayız, İstiklalimize ve istikbalimize yönelik yaktıkları, referandum kisveli tahrik ateşinisöndürmezlerse, bu ateşte yok olurlar.

 

OLUMLU OY KULLANMAYIP TA NE YAPSAYDIK!

Bilindiği üzere; Büyükşehir Meclisimizdeki faaliyetlerimizde, gündem maddeleri hakkında, görüşlerimizi ifade ettikten sonra, bir bölümüne olumlu, bir bölümüne olumsuz bazılarına da çekimser oy kullanmak suretiyle katkı sunmuştuk.

Bunlar arasında;

-Fen İşleri daire Başkanlığımızın Asfalt alımı işi için,

-Düden ve Sakarya kavşakları arasına, katlı kavşak yol yapımı işi için,

-Manavgat Türkbeleni Mesire Alanı Yapımı işi için,

Borçlanma kararlarına olumlu oy kullanmıştık.

Olumlu oy kullanmayıp ta ne yapsaydık…!

Caddelerimizi asfaltsız mı bıraksaydık…!

Düden şelalesine ,Varsak bölgesine ve buralardan şehir merkezimize ulaşabilmek için;Trafikte zulüm çeken vatandaşlarımızın derdine bir nebze derman olacak katlı kavşak’a,sırf muhalefet yapacağız diye, hayır mı deseydik…!

Dünyanın ve ülkemizin incisi Manavgat’ımızın Türkbeleni tepesinin ve  çevresinin mezbelelikten kurtarılması projesine,iyi-kötü fark etmez,her şeye karşıyız,olmaz yapmayız ta yaptırmayız kör siyasetiyle,hayır mı deseydik…!

Milliyetçi Hareket Partisi grubumuz bundan önce olduğu gibi bundan sonraki meclis faaliyetlerinde de, vatandaşlarımızın faydasına; hak bildiği, doğru gördüğü projeleri ideolojik partizanlık yapmadan, MHP Antalya İl Teşkilatımızla birlikte değerlendirecektir. Hesap kitap yapmadan, sorumlu, ahlâklı, ilkeli siyaset anlayışımızla; lehte ve aleyhte vereceğimiz her karar, kurumsal kimliğimize münhasır olacaktır.

Siyasi zevzekler kulağına küpe etsinler. Milliyetçi Hareket Partisi hiç kimsenin ve kurumun ne arka bahçesidir nede koltuk değneğidir. Gücünü her daim tarihinden ve milletinden almaktadır.

Yerel ve genel politikalarının özü budur.

Ülkemiz üzerinde oynanan küresel oyunları akamete uğratarak, Türkiye Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olabilmesi için; Milletimizin ve vatandaşlarımızın arzuları ve beklentileri istikametinde’’Önce Ülkem, Önce Vatan’’ diyerek, devletinin ve milletinin hak ve menfaatlerinin yanında durmaya hep devam edecektir.

 

EN KÖTÜ DEMOKRASİ EN İYİ DARBEDEN EVLADIR

Yarın 12 Eylül… Milletin iradesine, demokrasimize askeri müdahale ile son verilen, gencecik fidanların darağaçlarında katledildiği, yüz binlerce gencimizin hayatının karartıldığı 1980 darbesinin yıldönümü…

Bu vesileyle; En kötü demokratik yönetimin darbeden daha evla olduğuna inanan bir siyasi partinin temsilcisi olarak, demokrasimize ve özgürlüklerimize yönelik gayri meşru her türlü müdahaleye ve darbeye karşıyız. Karanlık mahfillerce Türkiye Cumhuriyeti Devletini içerden parçalamaya yönelik darbeci anlayışlar, her zaman; 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi, asil Türk Milletinin sinesinde sonuçsuz kalacaktır.

 

Etiketler: / / / /

Antalya Reklam Matbaa Web Tasarım Hizmetleri
Antalya’da Durdurulan Okul Servisi Bu Kadar da Olmaz Dedirtti!
Antalya Emniyet Müdrlüğü Trafik Denetleme Ekipleri tarafından Konyaaltı İlçesinde yapılan okul servislerine yönelik denetimlerde durdurulan bir öğrenci servisi görenleri şaşkına...
Tütüncü’den Sanayiye 250 Dükkan Müjdesi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin 90 dönümlük arazisinde 30 yıldır yaşanan gecekondu işgali problemini çözerek, sanayiye 250...
Bakan Tüfenkci: Hallerin Sayısını Düşüreceğiz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Halciler Federasyonu 6. Olağan Genel Kurul...
MÜSİAD “Kudüs Filistin’in Başkentidir!”
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul etmesine ilişkin yazılı bir...
Son Dakika! Yol İzin Belgesi Olmayan Suriyelilere Bilet Satışı Yasaklandı
Antalya Valiliğince Yol İzin Belgesi Olmayan Suriyeli Yabancılara Bilet Satışı Yapılamayacağına Dair Karar Alındı
MHP Antalya İl Başkanı Aksoy Tramvayda Vatandaşlarla Buluştu
MHP Antalya İl Başkanı Aksoy Tramvayda Vatandaşlarla Buluştu
MGK Toplantısı Sonrası Yazılı Açıklama Yapıldı!
Cumhurbaşkanlığı'ndaki MGK sonrası Afrin'e operasyon sinyallerinin yer aldığı yazılı açıklama yapıldı.
MHP Lideri Bahçeli “Bozkurtların Dirilişiyle Şaşkına Döndüler!”
MHP Lideri Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. 26 Kasım 2017 Pazar günü Ankara’da düzenlenen ve Türk Dünyasının dört...
MHP İl Başkanı Aksoy “50 Kişi Gitti Diye Ağlayacak Değiliz!”
MHP İl Başkanı Aksoy "50 Kişi Gitti Diye Ağlayacak Değiliz!"
Devlet Bahçeli, Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Gençlik Kurultayı Konuşma Metni
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin 26 Kasım 2017 tarihinde, Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Gençlik Kurultayı’nda...
UKOME Açıkladı Çallı Kavşağına Yeni Düzeleme!
Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “UKOME tarafından alınan karar gereği Vatan (Çallı) Kavşağı içerisinde hem araç trafiğinin akışında hem...
KEMDER-Kepez İlçesi Müteahhitler Derneği Yeni Hizmet Binasında
Kepez İlçesi Müteahhitler Derneği (KEMDER) yeni yönetimi ile yeni hizmet binası dualarla açıldı. Açılışa, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AOSB...
MHP’den İstifa Ettiği Açıklanan O Başkan Konuştu!
MHP'den İstifa Ettiği Yönünde Açıklama Yapılan O Başkan Konuştu "Mahkemede Hesaplaşacağız!"
Vali Karaloğlu Bakan Fakıbaba İle Afet Bölgesindeydi
Vali Münir Karaloğlu bugün de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Kumluca’da ki afet bölgesini inceleyerek vatandaşları...
Antalya Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor
Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama Suçundan 11 Şüpheli Yakalandı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ