Whatsapp İhbar Hattı: 0 506 135 06 08 -

Hayır’cı Devlet Bahçeli

Antalya Ekonomik Kartvizit
Hayır’cı Devlet Bahçeli
  • 18.10.2016
  • 4.578 kez okundu

HABER BİRİKİM ‘de yayınlanan “Devlet Bahçeli ve Kutlu Yürüyüş” başlıklı yazımda MHP ve KIRMIZI ÇIZGİLER ile ilgili önümüzdeki günlerde bir yazı yazacağım diye bitirmiştim.

Tabii hayır bir yukarda bahsettiğim anlamda kullanıldığı gibi birde “hayır hasenat “anlamında da kullanılıyor.

Bu günkü yazımı iki madde halinde yazmak istiyorum.

“Bir elin verdiğini diğer el görmemeli “düsturundan hareketle;

1) MHP’nin Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli bir de ülkemize, insanlara yaptığı hayırlar var ki bu görsel ve yazılı basında pek yer almayan, bununda çokça bahsedilmesini istemeyen bir HAYIRSEVER liderdir.

a) Yıllardan bu yana kendisinin, maaşına el sürmediğini, bir kuruşunu dahi almadığını biliyor musunuz?

b)  Namaz ibadetini yaptığını fakat bunun reklam amaçlı kullanılmasını istemediğinden hiç bir yerde resim veya görüntüsünün yayınlanmadığını biliyor muydunuz?(son zamanlarda bir kaç yerde habersiz çekilmiş resimleri yayınlandı)

c) Giderleri kendisi tarafından karşılanan sayı veremeyeceğim, çocuklarımızı okuttuğunu ve burs verdiğini biliyor musunuz?

Peki, bunların tamamı HAYIRMI? Tabi ki hayır. Bunların reklamı yapılırmı? Aslında yapılmaması gerekiyor. Çok siyasetçi biliyoruz ki camide cemaatten çok koruma ve basın ordusuyla namaz kılanlar(!),hacca gidenler(!) sözde ibadet yapanlar var.

Bir Müslüman olarak lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve cevap verin. Allah katında hangisi daha makbul?

2) Kasıtlı olarak Sayın Bahçeli’nin adını hayırcıya çıkaranlar ve” kara mizah” yapanlar, gördülerki yapılan mizah değil gerçeğin ta kendisiymiş. Yine Sayın Devlet Bahçeli haklı çıktı ve ülke onun dediği çizgiye ve ısrar ettiği HAYIRLARA geldi.

Bu konu ile ilgili bir şiir yazmıştım. Hem dörtlükleri inceleyelim hem de konuya değinelim.

a) Çözüm süreci oldu tam bir çözülme

Gel serok fazla ezilip büzülme

Oslo, Dolmabahçe, Habur’da büzülme

Vazgeç çözüm sürecinden dedik, kötümü oldu?

Biliyorsunuz MHP’nin kırmızı çizgilerinden biri, çözüm sürecinin fiyasko olduğu ve vaz geçilmesinin gerektiğiydi. Bu çizgiye gelene kadar ne yazık ki yüzlerce şehit vermemize sebep oldu.

b) Anayasa korunsun, ilk dört madde önemli

Erkek adam verdiği sözlerinden döner mi?

Vatan, Millet, Bayrağım, hele dilim söner mi?

İlk dört madde korunsun dedik, kötü mü oldu?

 

Anayasal olarak zaten Anayasamızın ilk dört maddesi bırakın değiştirmeyi, teklif dahi edilemez. Ondan da vaz geçildi bu konuda da MHP’nin dediği çizgiye gelindi.

 

c) Şu yolsuzluk iddialarının üzerine gidilsin

Kim hırsızsa millet tarafından bilinsin

Yargı cezalarını versin ortalıktan silinsin

Biz bunları yapalım dedik, kötü mü oldu?

 

Allah aşkına doğruyu söyleyelim. Belki meclis bunları affetti ama yargıda aklanmadılar ve halkın vicdanında hala suçlu olduklarını herkes biliyor.

d) Herkes haddini bilsin, sınırına çekilsin

Anayasa ne derse sadece o yapılsın

Parlamenter sistemin tohumları ekilsin

Ülkemiz mutlu olsun dedik, kötü mü oldu?

 

Özellikle Cumhurbaşkanının Anayasanın emrettiği sınırlar içinde hareket etmesinin gerektiğini yetki aşımına gidilmemesi gerektiği iddia ediliyordu. Bazı sıkıntılarla beraber bu konuda da oldukça yol kat edilmiş durumda.

MHP’si iktidarda olmamasına oldukça kısıtlı bir Milletvekili sayısına sahip olmasına rağmen en az iktidar kadar etkin bir parti konumundadır.

Neden? Burada öngörünün önemi ortaya çıkıyor.

Şimdi en dikkat edilmesi gereken hususun MHP Genel Başkanı, Lideri ve bence de Bilge İnsan Sayın Devlet Bahçeli üzerinde ısrarla durup HAYIR dediği konulardan hangisi uygulanmadı? Dediği çizgiye gelinmedi.

Çünkü Sayın Devlet Bahçeli bunları ısrarla isterken hep “Önce Ülkem, Sonra Partim, Sonra Biz “demiş ve hiçte taviz vermemiştir.

İyiki de taviz vermemiş ve HAYIRDA ısrar etmiş. Allah korusun belki de şu anda bir iç savaş yasıyor olabilirdik. Devletimiz hiçte düşünmediğimiz, aklımızın ucuna bile getirmek istemediğimiz durumlara düşürülmüş olabilirdi.

ÇOK YAŞAYIN BİLGE LİDER SAYIN DEVLET BAHÇELİ

Etiketler: /

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Emniyet Tedbirleri
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Antalya Emniyet Müdürlüğü de bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Alınan...
Teknoloji Bağımlığına Karşı Spor
Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) tarafından hazırlanan, AB hibe programı kapsamında Türkiye ortağı Antalya Gençlik ve Spor Kulübü olarak “Çocukların...
Vali Karaloğlu İlk Ders Zilini Çaldı
Vali Münir Karaloğlu Gülgün Nihat Ömür İlkokulu’nda gerçekleşen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katıldı. Yeni yılın ilk ders zilini...
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Antalya Şubesi Basın Bildirisi
Peker: "Millî eğitim bir milletin mukadderatı ve geleceği konusunda askerî millî savunmadan bile etkindir, önemlidir."
Dokumacıların Parasıyla Yapılan Cami Yenileniyor
Dokuma çalışanlarının hatırasına vefa Kepez Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleriyle, müze ve yeşil alan düzenlemeleriyle sosyal yaşam merkezi haline getirdiği...
30 Ağustos Zafer Bayramı Antalya’da Coşkuyla Kutlandı
Antalya’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü, Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara katılan Vali Münir Karaloğlu Hükümet Konağı’nda tebrikleri...
Ülkü Ocaklarından Askıda Ekmek Seferberliğine Destek
Mustafa Yılmaz Özel Haber - Ülkü Ocaklarından Askıda Ekmek Seferberliğine Destek
Sünnet Kayıtları 30 Temmuz’da Sona Eriyor
Kepez Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni, kayıtları 30 Temmuz pazartesi günü sona eriyor. 
Aksoy’dan İlçe Başkanlarına “Yerel Seçim Çalışmalarına Başlayın” Talimatı
MHP Antalya İl Başkanı Mustafa AKSOY ilçe  başkanlarına “2019 Yılında yapılacak olan yerel seçim çalışmalarına başlayın”talimatı verdi.
Kepez’de Eğitim Metotları Görüşüldü
Kepez Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın eğitim kadrosu, Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda on farklı branşta...
Tarkan Akıllı: “Liderimizin ve Teşkilatlarımızın Emrindeyiz!”
MHP'li Akıllı "Dün olduğu gibi,  bugün ve yarın da liderimizin emrinde teşkilatlarımızın yanındayız!"
Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Küreşoğlu’nun Bayram Mesajı
Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları:   Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, Ülkemize Türk Milletine İslam alemine mutluluk,huzur ve hayırlar getirmesini...
MHP Antalya Milletvekili Adayı Ömer Özbek’in Bayram Mesajı
Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları:   Mübarek Ramazan Bayramınızı en samimi duygularımla kutlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize bir vesile olmasını, ailenizle...
MHP Antalya Milletvekili Adayı İlknur Fidan Kepez’in Bayram Mesajı
Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları:   Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik...
MHP Antalya Milletvekili Adayı Tümer Emeksiz’nin Bayram Mesajı
Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları:   Sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma için kaçırılmayacak bir fırsat olan bizi biz yapan tüm...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ