Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden Şehit ve Gazi Ailelerine Yemek

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. Yılı Etkinlikleri Çerçevesinde Şehit Aileleri ve Gazilere Yönelik Yemek Düzenlendi

 

 

Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde; 10 Nisan günü saat 19.00’da Döşemealtı Sosyal Tesislerinde, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA’nın ev sahipliğinde, Şehit Aileleri ve Gazilerimize yönelik Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Tugay ve Garnizon Komutanı P.Alb.Tahir SAVRAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Orhan ÖZDEMİR,  Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat AÇIKGÖZ, İl Jandarma Komutanı J.Kur.Alb.Yusuf KELLELİ, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG.Bnb.Önder GÖKSEL, Vali Yardımcısı Mehmet KURDOĞLU, Özel Güvenlik Bölge Çalışma Merkezi Sorumlusu Polis Başmüfettişi İsa YILMAZ, Antalya Polisevi Müdürü Ragıp Bülent TAŞÇI, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Dr.Cengiz NİZAM, Şehit Aileleri, Gaziler ve basın mensuplarımızın katılımları ile yemek düzenlendi.

 

Yemekte şehit ve gazi aileleri ile tek tek konuşan Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA ve eşi Fatma UZUNKAYA her türlü sıkıntılarında emniyet teşkilatının her daim yanlarında olduğunu bir kez daha vurguladı.

 

Antalya Emniyet Şehit Aileleri ve Gazileri Yemeği2

 

 

Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA’nın yemekte yaptığı konuşma;

 

Sayın valim,

Aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin saygıdeğer aileleri,

Değerli konuklar,

Kıymetli medya mensupları,

Sevgili mesai arkadaşlarım,

 

Türk polis teşkilatı’nın kuruluşu’nun 172. Yıldönümü münasebetiyle bir gün içerisine sıkıştırmaya çalıştığımız bir dizi etkinliğin bu son programına katılarak hem teşkilatımıza hem de şehit ve gazi ailelerimize verdiğiniz moral ve destekten dolayı teşkilatım adına hepinize şükranlarımı sunuyorum.

 

172 yıllık tarihine nice şan, şeref ve kahramanlık destanlarını sığdıran ve bugün de ülkemizin her köşesinde gelecek nesillerin gururla okuyacakları yeni kahramanlık destanları yazan türk polis teşkilatı aynı vatanseverlik, azim ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir.

 

Gerek 15 temmuz hain darbe girişimi esnasında ve gerekse halen ülkemizin dört bir yanında ve hatta sınır ötelerinde verilen mücadelenin isimli isimsiz kahramanları ömer halisdemir’lerin fethi sekin’lerin, hülasa tüm şehitlerimizin göğsümüzde taşıdığımız onur beratları ile daha bir övünçlü ve de gururluyuz. Şehitlerimizin her biri ayrı bir destan niteliğindeki kahramanlık hikayeleri ile her gün  yeni bir tarih yazılırken, bizlere de  onların kanlı ellerinde yükseltikleri al bayrağı daha ileriye taşımak ve ilelebed dalgalandırmak düşüyor.

 

Toplumların her alanda gelişip kalkınabilmesi için en temel unsurlardan birisi ve de birincisi güvenliktir. İnsanların kendilerini güvende hissetmedikleri, korku ve endişe içinde yaşadıkları, kısaca iç barış ve huzurun bulunmadığı hiçbir ülkede, ne demokrasiden ve ne de insan haklarından söz etmek mümkün değildir. Bugün ülkemizde terörün ve terör baronlarının yapmak istediği de budur. Tam da böyle durumlarda toplum olarak her zamankinden daha çok birliğe, kardeşliğe ve toplumsal dayanışmaya ihtiyacımız vardır.

 

Sayın valim, saygıdeğer konuklar;

Daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşayabilmenizi sağlamak, sizleri ve özellikle de geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi her türlü suç ortamından ve suçlulardan korumak, can, mal ve iş emniyetinizi temin etmek için polis teşkilatımız günün 24 saatinde tüm imkan, donanım ve kabiliyeti ile görevinin başında ve sizlerin hizmetindedir.

 

Toplumun her geçen gün artan güvenlik ihtiyaçlarıyla anayasa ve hukukun dışına taşmayan özgürlük talepleri ekseninde, ne güvenlikten ve ne de özgürlüklerden ödün vermeden, birini diğerine öncelemeden “güvenlik içinde temel hak ve özgürlüklerin korunduğu”, hukukun üstünlüğünün rehber edinildiği adil ve tarafsız görev anlayışı çizgisinden sapmayan, büyük atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine emin adımlarla yürüyen, toplumun her kesiminin sevgi, saygı, güven ve desteğini alarak halkla bütünleşmiş bir görev anlayışını sürdürmek ve geliştirmek polis teşkilatımızın en temel hedefidir. Yolumuzun engebeli, yorucu ve uzun olduğu kadar o derece de onurlu ve kutsal olduğunu biliyoruz.

 

Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle; başta cumhuriyetimizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan, bu bayrak ve tüm mukaddeslerimiz uğruna canlarını dün olduğu gibi bugün de seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimize allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizin bize birer kutsal emanetleri olan saygıdeğer eş ve ailelerine, vazife malüllerimize ve gazilerimize de bu vesileyle huzurlarınızda en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Sayın valim, saygıdeğer konuklar;

 

Bu mütevazi soframızda bizlere eşlik ederek büyük ve sıcak bir aile ortamı hazırladığınız için, bizlere taze güç ve moral verdiğiniz için, dosta düşmana “bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, diri olduğumuzu” gösterdiğiniz için, her birinize şahsım ve teşkilatım adına bir kez daha ayrı ayrı ve en kalbi teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

CELAL UZUNKAYA

ANTALYA İL EMNİYET MÜDÜRÜ