Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye Huzur Arife Uygulaması-2 Bilançosu – ANTALYA

Antalya’da 29 Ağustos –

Antalya’da 29 Ağustos – 31 Ağustos tarihlerinde yurt genelinde eş zamanlı olarak, 14.00-19.00, 20.00-23.00 saatleri arasında Deniz Limanları, Havalimanları, Otobüs Terminallerinde ve kurbanlık satış alanlarında  “Türkiye Huzur Arife Uygulaması-2” gerçekleştirildi.

 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamaya Antalya Asayiş, Terör, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Bomba İmha, Çocuk, Güvenlik, Havalimanı, Deniz ve Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; (570) personel ve (6) dedektör polis köpeği katıldı.

 

Deniz Limanı, Yat Limanı, Otogar ve Havalimanı ile ilçelerde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamalar sonucunda; 5683 kişi sorgulandı, arandığı tespit edilen 6 kişi yakalandı, 12 kişi gözaltına alındı, 9 kişiye adli-idari işlem yapılarak 3.722 TL cezai işlem uygulandı.

 

Uygulamada ayrıca 3776 adet araç kontrol edildi, arandığı tespit edilen 3 araç yakalandı, 144 adet araca 44.953 TL cezai işlem uygulandı ve 19 adet araç trafikten men edildi. Uygulama esnasında 31 gram esrar, 30 gram bonzai, 146 adet extacy hap ele geçirildi.