Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Yerli Radar MEDAR MTS Antalya’da Kullanılmaya Başlandı

Antalya İl Jandarma Komutanlığı

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik timleri Jandarma Genel Komutanlığınca temin edilen ve ASELSAN tarafından üretilen MEDAR MTS tipi gece görüş özellikli radarları Antalya merkez ve ilçelerinde kullanmaya başlandı.

Antalya Radar

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada;

“Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında hızdan kaynaklı trafik kazaları ve bu kazalarda meydana gelen ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla temin edilen gece görüş sistemli radarlarla gece karanlığında dahi hız ihlalleri tespit edilerek sürücülerin hız yapmaları engelleniyor.

Hem jandarma trafik araçlarında sabit, hem de yol kenarlarına portatif olarak kurulabilen  Sistemin yapılan denemelerinde hem gece hem de gündüz kusursuz sonuçlar verdiği tespitle, Antalya merkez ve ilçelerinde Jandarma trafik Timlerince denetimlere başlanarak hız ihlali yapanlara trafik idari para cezası karar tutanakları düzenlenmeye başlanmıştır.

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalara ara vermeden devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.