Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Emniyet Tedbirleri

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Antalya Emniyet Müdürlüğü de bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Alınan tedbirleri yazılı bir açıklama yaparak kamuoyuna duyuran Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Antalya İl genelinde 68 okulda sürekli bulunacak”Okul Kolluk Görevlileri” ve 257 okulda ise haftada bir, on beş günde bir ve ayda bir olmak üzere görüşme yapacak olan “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri” görevlendirildiğini duyurdu.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri eğitim ortamlarının güvenliğinin sağlanması amacıyla, Emniyet Müdürlüğümüzce 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı için il merkezinde gerekli tedbirler alınmıştır.

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda, 2018-2019 yılı eğitim-öğretim döneminde ülke genelinde polis sorumluluk bölgesindeki okullar ve okul çevrelerinin sosyal, ekonomik ve siyasal yapıları göz önünde bulundurularak terör, asayiş, narkotik, trafik vb. konularda analizleri yapılmış ve okullar 4 guruba ayrılmıştır.

Bu gruplardan,

Birinci ve ikinci öncelik dereceli (68) okulda görevlendirilen “Okul Kolluk Görevlileri”  sorumlu oldukları okullarda sabit görev yapacaklar, üçüncü, dördüncü ve diğer öncelik dereceli (257) okulumuzda ise “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri” öncelik derecelerine göre haftada bir, on beş günde bir ve ayda bir olmak üzere görüşme yapacaklardır.

Okul Kolluk Görevlileri ve Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri Eğitim Öğretim Döneminin başlamış olduğu 17.09.2018 günü okullarında tam gün görev alarak çocukların yüksek yararının anlatıldığı 30.000 adet el broşürünü çocuklar ve ailelerine dağıtmışlardır.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Çocuk Şube Müdürlüğümüz, Okul Kolluk Görevlileri ve Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlilerinin okullardaki çalışmalarının yanı sıra, çocukların okullar çevresinde eğitim öğretimlerini olumsuz yönde etkileyecek bazı unsurların ortadan kaldırılmasına yönelik denetim çalışmalarına aralıksız devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ