Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Yeni Okul Protokolleriyle Tekli Eğitime Hazırlanıyor

Vali Münir Karaloğlu bir

Vali Münir Karaloğlu bir hayırsever çift ile daha okul protokolü imzaladı. Vali Karaloğlu, 2019’da Türkiye’nin tekli eğitim sistemine geçeceği bu süreçte, hayırseverlerin katkılarının önemli olduğunu vurguladı.

 

Antalya Valiliği’nde Vali Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve hayırsever Cemile- Yusuf Delialioğlu’nun katıldığı protokol töreninde, 24 derslikli okul için imzalar atıldı. Antalya’da daha önce de bir cami yaptıran Cemile – Yusuf Delialioğlu çifti bir de 24 derslikli okul yaptırmak için protokol imzaladı.

 

Antalya Yeni Okul Protokolleriyle Tekli Eğitime Hazırlanıyor2

 

Uzun yıllar Avustralya’da çalıştığını belirten 76 yaşındaki Yusuf Delialioğlu, aslen Çankırı’nın Şabanözü ilçesi Karakoçaş köyünden olduğunu anlattı. 1974 yılında Avustrulya’dan Antalya’ya yerleşen hayırsever çifte teşekkür eden Vali Karaloğlu, Tüm Türkiye’de 2019’da tekli eğitime geçileceğini de belirterek, Antalya’da da bu yönde yeni dersliklere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Devlet olarak bu ihtiyacın giderilmesine yönelik yatırımların sürdürüldüğünü dile getiren Karaloğlu, “Geçen yıl hayırseverlerimizin de desteğiyle 1600 derslik tamamlandı. Bu yıl 750 derslik inşaatı devam ediyor. Yaklaşık 1000 dersliğe daha ihtiyaç var ve önümüzdeki yıla bunu bitirmemiz lazım. Antalya’daki veya Antalya’da okul yaptırmak isteyen tüm Türkiye’deki hayırseverlerimize de buradan çağrıda bulunuyorum” dedi.

 

İmzalanan törenle hayırsever çift tarafından Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesi’ne 24 derslikli okul inşa edilecek. Okulun bu eğitim ve öğretim yılı içinde tamamlanması hedefleniyor.