Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalyalı Çocuklar Uluslararası Bir Projeye İmza Attı

Özel Haber – Mustafa YILMAZ – Antalyalı Çocuklardan Uluslararası Bir Proje

Özel Haber - Mustafa

Antalya Hüseyin Ak İlkokulu Öğrencileri Rize Çayeli İshakoğlu ilkokulu ve Fransa’nın kurucusu olduğu “Okumak yaşamaktır;’’ E Twinning Projesi” kapsamında okuma “Merak Et, Hayal Kur, Oku ve Yaşa” sloganıyla düzenledikleri okuma etkinlikleriyle Antalya’yı temsil etti.

 

Hüseyin Ak İlkokulu Okumak yaşamaktır E Twinning 3

 

Projeye öncülük eden sınıf öğretmeni Kudret Esba proje hakkında,

“Rize Çayeli İshakoğlu ilkokulu ve Fransa’nın kurucusu olduğu Türkiye’de 81 ilden her ili temsilen bir okulun katıldığı,Portekiz,Romanya,İtalya,Polonya,Azerbaycan,Ukrayna,Arnavutluk,İspanya ve Litvanya’nın da ortak olduğu‘’ Okumak yaşamaktır;’’ E Twinning projesi’’ kapsamında ‘Merak Et, Hayal Kur, Oku Ve Yaşa’ sloganıyla Antalya’yı temsil eden öğrencilerimiz Üçkapılar, Kaleiçi, Yat Limanı ve Düden Şelalesi’nde okuma yaptılar. Amacımız okumayı sevgisi yoluyla kültürel tanıtımı gerçekleştirmek. Toplumda okuma bilincini yaygınlaştırmak.

 

Hüseyin Ak İlkokulu Okumak yaşamaktır E Twinning 1

 

Farklı bakış açıları geliştiren, hayal gücü zenginleşmiş, akıcı konuşup etkili yazabilen,düşünen öğrenciler yetiştirmektir.

Okulumuzun katıldığı proje sonucunda Türkiye’ de 81 ilden ve yabancı ortaklarımızdan gelen fotoğrafları 28 Mayıs’ta sergi ile halkın beğenisine sunmayı planlıyoruz. Ülkemizin tarihi ve coğrafi güzellikleri düşünüldüğünde her köşede kitap okumaya ilgi çekmeyi başaracağımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Hüseyin Ak İlkokulu Okumak yaşamaktır E Twinning 4