Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Mutlu Yarınlar İçin Çocuklarla El Ele

ANTALYA – İl Gıda Tarım

ANTALYA – İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Güvenlik İlköğretim Okulu öğrencilerini, tarımın ve toprağın önemini öğrenmeleri, sofralarına gelen ürünlerin hangi koşullarda üretildiğini tanımaları amacıyla domates, hıyar ve kabak üretimi yapılan seraya götürdü.

Serada çocuklarla bir araya gelen İl Müdürü Mustafa Özen, çocuklara üretilen ürünlerin yetiştirilme aşamalarını anlattı. Ziyaret edilen serada biyolojik mücadele yapıldığını belirten Özen ‘’Nasıl ki bizler hasta oluyoruz, bitkiler de zaman zaman hasta olur. Bizde bu hastalıklarla mücadele etmek için faydalı böcekleri kullanıyoruz. Böylece sağlıklı ve güvenilir ürünler üretiyoruz’’ dedi. Özen, bombus arılarının da serada ne amaçla kullanıldığı hakkında bilgi vererek çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Sofralarına gelen domatesin, hıyarın ve kabağın nasıl yetiştirildiğini yerinde öğrenen çocuklar sağlıklı üretilen ürünler için çiftçilere ve İl Müdürlüğüne teşekkür etti.