Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkü Ocakları Liseli Öğrencilere Tarih Dersi Verdi

Antalya Ülkü Ocakları İl

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı üç ayrı lisede Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, İmam Maturudi, Hoca Ahmed Yesevi ile ilgili konferans düzenledi.

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yeni düzenlediği projede 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi, Kepez Anadolu Lisesi, Şehit Çetin Çakmak İmam Hatip Lisesi’nde Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlileri, emekli Albay Dr. Suat Akgül tarafından öğrencilere Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, İmam Maturudi, Hoca Ahmed Yesevi anlatıldı.

Akdeniz Üniversitesi’nden Yard. Doç Sabri Yılmaz, Yard Doç. Ünsal Yılmazyeşildal ve Emekli Albay Dr. Suat Akgül, öğrencilere konferans verdi. Yard. Doç. Dr. Sabri Yılmaz Şehit Çetin Çakmak İmam Hatip Lisesi’nde İmam Maturudi’nin hayatını ve fikirlerini anlatarak öğrencilere bilgi verdi.

Kepez Anadolu Lisesi’nde Yard Doç. Dr. Ünsal Yılmazyeşildal, Hoca Ahmed Yesevi’nin hayatı ve fikirlerini anlatarak öğrencilere bilgi verdi. 75. Yıl Lisesi’nde de Emekli Albay Dr. Suat Akgül Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak ve anlatmak üzerine konferans verdi. Üç ayrı okulda yapılan konferansa öğrenciler ve eğitimciler büyük ilgi gösterdi.

Antalya Ülkü Ocakları İl başkanlığı tarafından bir proje olarak başlatılan bu konferansların seri bir şekilde devam edeceğini söyleyen Alperen Tuğrul Küreşoğlu, “konferanslarımız eğitim caimasında büyük ilgi gördü. Gençlerimiz tarihi farklı bir bakış açısından öğrenerek zevkle takip ettiler. Öğrencilerin zevkle ve büyük ilgiyle takip etmesi projemizin daha da büyüyerek tüm okullara yansıtmayı düşünüyoruz” dedi.