Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılın İlk Siftahı Ülkü Ocaklarından!

Ülkücülerden esnafa 35 kuruş siftah parası…

Ülkücülerden esnafa 35 kuruş

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı tarafından il geneli ve ilçelerinde “yılın İlk siftahı bizden” sloganı ile esnafa 35 kuruş siftah parası ve bereket duası dağıtıldı.

Ülkücü şehit Yusuf İmamoğlu,8 Haziran 1970 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümü son sınıfında okurken, Yüksek öğretmen okulu öğrencilerinin karnelerini imzalatmak üzere okuluna gittiğinde, anarşistlerin yaptığı silahlı grubun yaylım ateşine maruz kalarak ağır yaralanmış, anarşist militanlar, ambulansı içeri sokmadıkları için hastaneye zamanında götürülemeyerek şehit düşmüştü. Şehit olduğu zaman cebinde 35 kuruş para çıkmış ve otopsi sırasında da üç gündür hiçbir şey yememiş olduğu tespit edilmişti. Ülkücü şehit anısına il genelinde bu gece saat 01.00’dan sonra esnaflara zarf içerisinde yılın ilk siftahı ve Bereket Duası olan zarfları kepenklerin altından bırakıldı. Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Hasan Şahin CEYLAN başkanlığında Osmaniye Çarşı merkezine, Devlet Bahçeli Bulvarı, Fakıuşağı Mahallesine, Atatürk Caddesine ve çevresindeki esnaflara zarflar dağıtıldı. Sabah iş yerlerini açan esnaf ise zarfları gördüklerini ve çok duygulandıklarını dile getirerek, yılın ilk siftahı için Ülkü Ocaklarına teşekkür ettiler.

 

Haber Kırmızı Beyaz ülkücüler siftah parası osmaniye2

Ceylan, “Esnaflarımızın 2018 yılı için helalinden, hayırlı, bereketli, bol rızklı bir yıl geçirmelerini dilerim. her zaman onların yanlarında olduğumuzu bildirmek için siftah parası bıraktık. Allah herkese hayırlı kazançlar nasip etsin. Gelenek ve göreneklerimizde var olan “Siftah benden, bereket Allah’tan” söylemiyle birlikte ülkücü şehidimizin aziz hatırasını hatırlatan yazıyı zarfın içinde gece saatlerinde dükkânları kapalıyken esnafımıza dağıtmayı uygun gördük. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, siftahına katkıda bulunduğumuz ve bulunamadığımız tüm esnaf kardeşlerimize de hayırlı ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.