Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Kemer’den Finlandiya Çıkarması

Finlandiya Matka Turizm ve

Finlandiya Matka Turizm ve Seyahat Fuarı’nda açılan Kemer Belediyesi standı yoğun ilgi gördü. Standı ziyaret eden Türkiye’nin Finlandiya Büyükelçisi Adnan Başağa da Kemer ilçesinden övgüyle bahsetti.

18-21 Ocak tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenen Matka Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yer alan Kemer Belediyesi standında ilçenin tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile tesislerinin kalitesi ve insanlarının misafirperverliği anlatılıyor. Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelinin görev aldığı Kemer standına Finlandiyalılar ve fuara çeşitli ülkelerden katılan konuklar yoğun ilgi gösteriyor.

BÜYÜKELÇİ ZİYARET ETTİ
Fuarın açılış gününde Türkiye’nin Finlandiya Büyükelçisi Adnan Başağa, Kemer Belediyesi standını ziyaret ederek bilgi aldı. Kemer’in Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olduğunu kaydeden Başoğlu, Finlandiyalıların Kemer’e olan ilgilerinin her geçen gün arttığını söyledi. Stantta görev yapan belediye personeli ise Büyükelçi Başağa’ya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün selamlarını ilettiler.

“YENİ REKORLAR BEKLİYORUZ”

Finlandiya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında bu yıl önemli oranda artış beklendiğini kaydeden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “5 milyon nüfuslu Finlandiya’dan 120 bin turistin bu yıl ülkemize gelmesi bekleniyor. Bu turistlerin önemli bir kısmının Kemer’e gelmesi için tanıtım çalışmalarına hız verdik. İlçe turizmimizi yeni rekorlara taşımak için çalışıyoruz. Yıl boyunca 13 turizm fuarına daha katılacağız” dedi.