Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MÜSİAD Genel Başkan Vekili Asmalı: “Erken Seçim, Doğru Karar”

MÜSİAD Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı: “Erken Seçim, İş Dünyamız ve Ülkemiz İçin Doğru Karar”

MÜSİAD Genel Başkan Vekili

MÜSİAD Antalya Şube’si geçtiğimiz günlerde Ramazan Ayı münasebeti nedeniyle özel bir iftar programı düzenledi. Toplantıya MÜSİAD Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı da onur konuğu olarak katıldı. İftarda gündemi değerlendiren Mahmut Asmalı; 16 Nisan Referandumunda halktan onay alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir an evvel uygulamaya konulmasının ülkemizin önüne koyduğu hedeflere daha kararlı bir şekilde ulaşmasına bu yüzden de 24 Haziran Seçimleri kararının ve sonuçlarının şimdiden ülkemiz için hayırlı olmasını dilediklerini belirtti.

MÜSİAD Antalya Şubesi geçtiğimiz günlerde üyelerine yönelik özel bir iftar programında bir araya geldi. MÜSİAD üyelerinin yanı sıra Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken ve yönetim kurulunun da hazır bulunduğu yemekte misafirlerine hoş geldin konuşması yapan Ramazan Kalken;“ Hasretlebeklediğimiz Ramazan Ayı’na kavuştuk. Bu mübarek aya bizleri kavuşturduğu için Cenab-ı Hakka şükrediyoruz. Bugün çok anlamlı ve özel bir programda bir aradayız. Siz değerli dostlarımızla bu anlamlı günde bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Genel Başkan Vekilimiz Mahmut Asmalı da bugün aramızda, ona da geldikleri ve bu anlamlı soframızda oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

  1. Yılımızı Doldurduk…

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken’in ardından MÜSİAD üyelerine konuşma yapan ve gündemi değerlendiren MÜSİAD Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı“Paylaştığımız her lokmanın helal lokma olması, bizim için her şeyin üstündedir. MÜSİAD olarak ‘iş hayatında her şey mubahtır’ anlayışını kaldırmak için, ‘erdemli ve ahlaklı başka bir iş dünyası mümkün” diyerek yola çıktık ve kurulduğumuzdan bu yana yalnızca ‘helal kazancın’ peşine düştük. Ne mutlu ki bu hedeflerle 28 yılımızı doldurduk. Bu amaçla MÜSİAD olarak faizsiz ortak iş modelleri geliştiriyoruz. Gayrimankul Yatırım Ortaklığı ile gayrimenkul yatırımlarından elde edilen geliri, yatırımcılarla paylaşmayı sağlayan bir modeli hayata geçiriyoruz. Yine Girişim Sermayesi Fonu’yla da büyüme potansiyeli olan girişimleri finanse eden bir modelimiz de var. Tüm bunlara ek olarak MÜSİAD olarak tarım ve hayvancılık sektörünü çok önemsiyoruz. Bu bağlamda da, Tarımsal Yatırım Fonu’yla yeni bir ‘tarım iş modeli’ oluşturuyoruz ”dedi.

Son dönemlerde Hükümetin çıkarmış olduğu kanunlar ile önlerinin açıldığını ve risklerin azaltıldığına vurgu yapan Mahmut Asmalı sıcak gündem 24 Haziran seçimleri hakkında da şunları söyledi: “Bugün ülkemiz seçim dönemine girdi. İş dünyamız için de son derece önemli bir seçim olacağının kanaatindeyiz. Çünkü iş dünyası istikrar, huzur ve güven ortamına ihtiyaç duyar. Dolayısıyla Türkiye’nin halihazırda yaşadığı istikrarın sürdürülebilir kılması için, sistem değişikliği elzem hale gelmiştir. Bu nedenle erken seçim kararını iş dünyası ve ülkemizin için son derece doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. Sonuçların ekonomimize, iş alemine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Ramazan Geleneği Yaşatıldı…

Toplantının sonunda hoş bir Ramazan geleneği de yaşatıldı. Özellikle Osmanlı Dönemi’nde Ramazan aylarında imkanı olan kişilerin, bakkallara gidip, ‘Zimem (Veresiye)’ defterini satın almalarının benzerini MÜSİAD Antalya Şubesi de günümüze uyarladı.  Yardımlaşma ve dayanışmanın çok güzel bir uygulaması olan Zimem (Veresiye) satın alması sayesinde ne, veresiye defterini satın alan borçluları tanıyor, ne de borçlu, o defteri satın alıp borçlarını ödeyeni tanıyor. İşte bu güzel geleneği yaşatan MÜSİAD Antalya şubesi bir bakkaldan satın aldığı Zimem (veresiye) defterinden bir sayfayı günün hatırası olarak çerçeveletip MÜSİAD Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı’ya hediye etti. Unutulan bu anlamlı geleneği yaşattığı için Antalya Şubesi’ne teşekkür eden Asmalı, “Ramazan’da ne güzel gelenekler, alışkanlıklar varmış. İşte bunlar ahlaki değerlerimiz. Bu değerlerimizi unutmayan Antalya Şubesi’ni tebrik ediyorum.”