Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

19 Ayrı Hırsızlık Suçundan Aranan Şüpheli Muratpaşa’da Yakalandı

19 ayrı evden hırsızlık olayını gerçekleştiren ve hırsızlık suçundan aranan şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kaçarken yakalandı.

19 ayrı evden hırsızlık
Antalya Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde oturan vatandaşların, genellikle gündüzleri işte bulunduğu saatlerde daire giriş kapılarının kilit göbeklerini kırarak gerçekleştirilen hırsızlık olaylarının artması üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Evden hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahsı yakalandı.
Hırsızlık olaylarının yaşandığı bölgede bir çok kamera kaydını incelenmesiyle eşgali belirlenen şüpheli şahıs dün saat 14:30 sıralarında Zeytinköy tabir edilen Yeşildere Mahallesi civarında görülmesi üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yunus Timlerinin ortaklaşa yapmış olduğu çalışma sonucunda kaçmaya çalışırken yakalandı.
 
Yakalanan şüpheli O.E. isimli şahsın çoğunluğu hırsızlık olmak üzere 13 ayrı suç kaydının olduğu ve Hırsızlık suçundan arandığı tespit edildi. Şüphelinin barınmış olduğu Karşıyaka mahallesinde bulunan evinde ve üzerinde yapılan aramada kapı kilit göbeklerini kırmak ve sökmekte kullandığı suç aletleri ile, müştekilere ait çalıntı olduğu tespit edilen malzemelere el konularak müştekilere teslim edildi.
Şüpheli şahsın 30 Ekim-18 Kasım tarihleri arasında Muratpaşa İlçesi Altındağ, Cumhuriyet, Güvenlik, Soğuksu,Yenigün, Muratpaşa  Mahalleleri ve Kepez ilçesi Özgürlük, Ulus, Zafer, Yükseliş mahallerindeki 19 ayrı ikametten kapı kilit göbeklerini kırmak sureti ile hırsızlık eylemi gerçekleştirdiği tespit edildi.
Şüpheli şahıs evden hırsızlık suçundan adli makamlara sevk edildi.