Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

2014 Yılında Ödenen Hal Kiraları Tekrar İsteniyor

Finike CHP İlçe başkanı

Finike CHP İlçe başkanı Okan Tanır Büyükşehir Belediyesinin hal uygulamasına tepki gösterdi. 2014 yılında ödenen hal kiralarının tekrar istenmesi vatandaşı şaşkına çevirdiğini söyledi.

 

Kapanan belde belediyeleri ile problemlerin ortaya çıkmaya başladığını söyleyen Finike CHP ilçe başkanı Okan Tanır, vatandaşın mağdur edildiğini söyledi. Bütün şehir yasasına göre 2014 Ocak ayı itibari ile kapanan belde belediyeleri ve köylerin mahalleye dönüşmesi kapsamında vatandaşların mağduriyetlerinin ve bu konu hakkında şikayetlerin ortaya çıkmaya başladığını ifade etti. Başkan Tanır 2014 yılında hal kirasını ödeyen Finikeli esnaflardan tekrar Büyükşehir’in kira istediğini iddia ederek tebligat gönderilmesine tepki gösterdi.

Finike’de 2014 yılında yatırılan hal kira bedellerinin Büyükşehir tarafından tekrar istenmesi vatandaşı mağdur ediyor. Büyükşehir bana yatıracaksınız derken, Finike belediyesi ise tahsil ettiği paraları geri vermek için vatandaşa mahkeme yolunu gösterdiği konuşuluyor. Vatandaşlar ise yapılan uygulama karşısında şaşkın.

Finike CHP İlçe Başkanı zor durumda bırakılan Finike esnafının sorunları ilçe belediyesi ve Büyükşehir arasında çözülmesi gerektiğini söyledi. Beldeler kapanmadan yatırılan hal kira bedellerinin Büyükşehir tarafından vatandaştan tekrar istenildiğini iddia eden başkan Okan Tanır, yerel belediyenin vatandaşa mahkeme yolunu gösterdiğini söyledi. CHP İlçe başkanı Okan Tanır, “Bütün şehir yasasına göre 2014 Ocak itibariyle haller Büyükşehir’e bağlandı. Hasyurt ve Sahilkent belediyeleri ’de hallere kira ödeme emri yollamıştı. Duyarlı olan hal sahipleri ’de ödeme emrine istinaden ödemelerini bağlı bulundukları belediyelere yapmışlardır. Buraya kadar her şey normal. Fakat Büyükşehir kiraları bana yatıracaksınız deyip 2014 Ocak ayı itibariyle faizi ile birlikte şimdi  borç çıkarmakta.” Dedi.

Vatandaşımız iyi niyetli bir şekilde yatırmış olduğu makbuzu ile birlikte belediyeye gittiği zaman mahkeme kapısı gösterilmesi inanılır gibi değil diyen ilçe başkanı Okan Tanır, “Halci kira parasını yatırmış işte makbuzum diyor ama Büyükşehir kabul etmiyor. Vatandaş Finike belediyesine gidiyor fakat Finike belediyesine derdini anlatıyorlar kimse yardımcı olmuyor. Tahsil edilmiş para aynı Parti’den olan iki belediye arasında transfer edilmek yerine vatandaşa mahkeme kararı ile ancak olabilir diye mahkeme yolu gösteriliyor. Belediyeler vatandaşlarının çözüm merkezidir sorun merkezi değil. Sorun üretmek yerine aynı partiye mensup iki belediye sorunları çözsün.” dedi.

Finike halkının 2014 yılında yerel belediye tarafından kira ödeme emri çıkarması nedeniyle borcunu iyi niyetli olarak ödemesi suç mu diyen başkan Okan Tanır, yaşanan bu sıkıntıların kısa zamanda çözüleceği ümidini yaşadığını söyledi.