Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

’46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz der’

MHP Genel Sekreteri İsmet

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş arasında yaşanan “şerefsiz” polemiğiyle ilgili, “Selo bilmelisin ki 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der, teröriste terörist diyemeyenlere şerefli mi diyecektik?” dedi.

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın MHP’ye ilişkin açıklamalarına cevap verdi. Açıklamasında, “Bölücü terör örgütü PKK’nın saz heyeti olan partinin solisti Selo namlı oğlan Sayın Genel Başkanımıza laf yetiştirme gayretine girmiştir” diyen Büyükataman, “Selo bilmelisin ki; 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der. Dağdaki teröriste terörist diyemeyenlere şerefli mi diyecektik? Anasının eteğini giyip sokakta polis taşlayanlar kendilerini şerefli mi saymaktadır? İstanbul’da 3. parti olmuş, terör örgütünün baskısı ve AKP ile 13 yıldır kol kola Kürt kökenli vatandaşlarımızı canından bezdirmek suretiyle silahların gölgesinde alınan oy ne ifade eder?” ifadesini kullandı.

“BUKALEMUN GİBİ OLDUKLARI YERİN RENGİNİ ALIYORLAR”

Büyükataman, “Havuz sefasında iken ülkenin durumu ile ilgili ahkam kesen Seloya Kürt kökenli vatandaşlarımız kanmamaktadır. PKK-HDP asla Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi değildir, olamaz. Ülkemizin Güneydoğusunda yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımız seçim döneminde partimize de ulaşarak sandık güvenliği ve kendi can güvenliklerinin olmadığını ifade etmişlerdir. Vatandaşı canıyla tehdit ederek alınan sonuç ne kadar sağlıklıdır? ‘PKK sizi tükürüğüyle boğar’ diyen Selo’nun partisinin milletvekili bir zamanlar DYP’nin anonsçusuymuş. Seçim otobüsünün üzerinde, ‘İmralı’yı basacağız, Apo’nun kellesini getireceğiz’ diye anons yapan bu zihniyetin evrildiği nokta hayrete şayandır. Bukelamun gibi oldukları yerin rengini alan bu tiplerin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Yarın da hangi tavrı sergileyecekleri, nereye kapak atacakları tahmin edilemeyecektir. Tahmin edilmesi zor olmayan, bunların hiçbirinin Türk milletinin tarafında olmadığı ve olmayacağıdır” açıklamasında bulundu.