Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Adliyede Canlı Bomba Paniği

Antalya Valiliği Konuyla Alakalı

Antalya Valiliği Konuyla Alakalı Açıklama Yaptı

 

Antalya Adalet Sarayında bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçlerinin adliye kolidorlarını boşaltması kısa süreli paniğe neden oldu. Konu ile alakalı bir basın açıklaması yayınlayan Valilik yetkilileri olayın asılsız ihbar nedeniyle yaşandığını tespit edildiği ve “Yurt dışı kaynaklı olduğu tespit edilen söz konusu asılsız ihbarların, Antalya’nın imajına yönelik bir saldırı olarak değerlendirildiği.” belirtildi.

Valilikten Yapılan Basın Açıklaması Şöyle:

Bugün (06.10.2016), saat 08.28 ve 08.31’de olmak üzere, Antalya Emniyet Müdürlüğü [email protected] elektronik posta adresimize, Antalya Adliyesi’ne bomba konulduğuna dair aynı kaynaktan 2 ayrı ihbar gelmiştir. İhbar neticesinde Antalya Adliyesi tamamen boşaltılarak bomba imha köpekleriyle yapılan arama tarama neticesinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Antalya Adliyesi şu an rutin işleyişine devam etmektedir.

Yurt dışı kaynaklı olduğu tespit edilen söz konusu asılsız ihbarların, Antalya’nın imajına yönelik bir saldırı olarak değerlendirilmektedir.

Mail yoluyla gelen ihbarların kaynağıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlar Daire Başkanlığı tarafından gerekli araştırmalar yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygılıyla duyurulur.