Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Akaydın’dan ‘NEPOTİZM’ suçlaması

Özel Haber: Arife Vural

Özel Haber: Arife Vural

CHP Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Akaydın, Korkuteli Koordinatörü Karaceliloğlu’nun Korkuteli’de faaliyet gösteren Asat’a, akrabalarını yerleştirdiği yönündeki iddialara, “Bu klasik Ak Parti taktiği. Kendisinden olmayanları sürgüne gönder, işten çıkar. Sonra kendi yeğenlerini, yakınlarını doldur. Bunun adına Batı’da nepotizm denir” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu’nun Korkuteli’de faaliyet gösteren Asat’a, akrabalarını yerleştirdiği yönündeki iddialar hakkında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Akaydın, bu durumun klasik Ak Parti taktiği olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Kendisinden olmayanları sürgüne gönder, işten çıkar, hatta facebook hesaplarına girip takip ederek izle. Ondan sonra ‘Akaydın çok fazla işçi almıştı’ de. Sonra kendi yeğenlerini, yakınlarını doldur. Bunun adına nepotizm denir Batı’da. Yok, ben belediyeyi zarara sokmuşum. Fazla işçi almışım. Ben belediyenin ihtiyacı kadar aldım. Şimdi de onlar partizanlık yapıyorlar açıkça.”
RANT OYUNU OLABİLİR!
Korkuteli Otogarı’ndaki büfe işletmesinin AKP Korkuteli İlçe Saymanı Mahmut Esgün’e verilmesine de değinen CHP’li Akaydın, işin içinde rant oyunu olabileceğini belirterek, “Her şeyleri rant bunların. Tabi ki rant oyunu olabilir. Ona bakılırsa Sarısu’da da Orman Bilge Müdürlüğü’yle sözleşmeye göre oradaki hiçbir şeyi üçüncü kişiye veremezler. Ama anladığım kadarıyla geçen hafta gittim baktım orada kocaman bir büfe vermişler üçüncü kişilere. Suç bu. Sözleşmeyi bozması lazım Orman Bölge Müdürlüğü’nün ama onlar yapınca bir şey olmuyor. Başkası yaptığı zaman suç oluyor. Onlar yapınca yasal kılıfa sokuyorlar” diye konuştu.