Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

AKBB’ye Kalıcı Eser

AKBB Meclisi, Ekim ayı

AKBB Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısında gündemdeki maddeleri görüşerek karara bağladı…

 

Başkan Hakan Tütüncü, üye belediye sayısını 40’den 62’ye çıkardığı Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB)’ne kalıcı bir eser armağan etmeye hazırlanıyor.

AKBB Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısında gündemdeki maddeleri görüşerek karara bağladı.

Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, Venezia Palace Hotel’de gerçekleşen meclis toplantısında hizmet binası müjdesi verdi.
Belediye başkanlarının görev yaptıkları yerde bir değişimi ve dönüşümü yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Hem belediyemde hem de AKBB’de bir değişim ve dönüşümün peşinde olduk. Eskilerin çok güzel bir sözü var: ‘Er odur ki dünyada koya bir eser; Esersiz kişinin yerinde yeller eser.’  Kalıcı eserler bırakabiliyorsak tanınan imkânları en iyi şekilde değerlendirmiş bir devre,  bir döneme âcizane bir imza atmış, iz bırakmış oluruz. Bu düşünce ile hareketle AKBB’de kalıcı ne yapabiliriz, kurumun gelişmesi, daha ileriye gitmesi anlamında neler yapabiliriz, diye sürekli arama faaliyetinde olduk. “ açıklamasını yaptı.

AKBB’ye yeni hizmet binası 

1979’da bir dernek olarak kurulan,  2004’te birlik statüsü kazanan AKBB’nin, Konyaaltı ilçesinde Büyükşehir Belediye’sinin binasının bir katında hizmet verdiğini anımsatan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hizmet binamız şehir merkezinden uzakta yer alıyor. Merkezi bir noktada, güzel bir hizmet binası yapalım, arzusundayız. Bina, AKBB için müstakil bir bina olacak. Bu yeni hizmet binası,  birliğinin 2014-2019 dönemi meclisinin birliğe üye belediyelere bir hediyesi olacak.”

Kepez arsasını birliğe tahsis ediyor

Tütüncü,  Kepez Belediyesi’nin Yeni Doğan Mahallesi’nde otogara yakın bir noktadaki arazisini hizmet binasının yapımı için AKBB’ye tahsis edeceğini belirtti.  AKBB’nin yeni hizmet binasının 4 katlı olacağını kaydeden Tütüncü, “Ne büyük ne de küçük olan birliğin ihtiyaçlarını kendi binasında karşılayabileceği, güzel bir binanın projesini hazırlatıyoruz. Önümüzdeki günlerde toplanacak olan encümenimizde hizmet binasının yapımını değerlendireceğiz. Güzel bir hizmet binası yapma konusunda 2017’nin ilk aylarında kollarımızı sıvayalım istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Başkan Tütüncü, AKBB’nin yeni hizmet binasında nelerin olacağını da şu şekilde dile getirdi: “ Yeni hizmet binasında sergi salonu, 250 kişilik toplantı salonu, belediye başkanlarının kabullerini yapabilecekleri ofis, restoran ve idari ofisler olacak.”

2017 bütçesi 3 milyon 400 bin TL

AKBB Meclisi, daha sonra birliğin 2017 yılı çalışma programı ve birliğin
2017 Yılı bütçesinin 3 milyon 400 bin TL olmasını da oy birliği ile onaylandı. Denizli Çal Belediyesi’nin üyelik müracaatı da oy birliği ile kabul edildi. Böylece Başkan Hakan Tütüncü göreve geldiğinde 40 olan üye belediye sayısı 62’ye çıkmış oldu.