Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Akçay: ”Bir an önce devleti, devlet gibi yönetme sorumluluğumuz var”

MHP Grup Başkanvekili Erkan

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”TSK, yargı ve emniyette maalesef bu ihanet şebekeleri çok büyük zararlar vermiştir. Şimdi o zararları hep birlikte tamir etme, onarma zamanıdır”

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “TSK, yargı ve emniyette maalesef bu ihanet şebekeleri çok büyük zararlar vermiştir. Şimdi o zararları hep birlikte tamir etme, onarma zamanıdır” dedi. Devlet Bahçeli’nin toplantıya, “dosyası dolu olarak gittiğini” vurgulayan Akçay, “Bir an önce çivisinden çıkan devleti yerli yerine oturtup, devleti, devlet gibi yönetme sorumluluğumuz var. Bize de bu tür olumlu uygulamalara yapıcı katkı vermek düşer” açıklaması yaptı.

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Recep Tayyip Erdoğan’ın, siyasi parti liderleriyle toplantısının faydalı geçeceğini ümit ettiğini söyledi.

 

Akçay, “Görüşmenin, olumlu uygulamalara vesile olmasını; 15 Temmuz’da meydana gelen millet mutabakatının ve siyasi partiler arasında doğan darbe karşıtlığı ve demokrasiye sahip çıkma kararlılığının etap etap diğer adımlarının da gelmesini ümit ediyoruz.” diye konuştu.

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin toplantıya, “dosyası dolu olarak gittiğini” dile getiren Akçay, “Bir an önce çivisinden çıkan devleti yerli yerine oturtup, devleti, devlet gibi yönetme sorumluluğumuz var. Bize de bu tür olumlu uygulamalara yapıcı katkı vermek düşer” dedi.

Oluşan toplumsal mutabakatı heba etmeden mutlaka ileri aşamalara götürmek gerektiğini belirten Akçay. “Millet hazır, bizler de hazır olduğumuza göre güzel bir helva yapmamız lazım. Her şey var. Ancak bunu hep birlikte yapabiliriz.” ifadelerini kullandı.

OHAL uygulamasına destek verdiklerini anımsatan Akçay, uygulamaları yakından takip ettiklerini söyledi.