Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

AKP’Yİ DEFALARCA UYARMIŞTIK

MHP MYK Üyesi ve

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, TBMM Genel Kurulunda ülke genelinde ve üniversitelerde artan terör eylemleri hakkında söz aldı.

 

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ AĞIR BİR SALDIRI ALTINDA
Artan şiddet ve terör eylemleri nedeniyle millî birlik ve beraberliğin ağır bir saldırı altında olduğunu ifade eden MHP MYK Üyesi Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul; “Yıkıcı ve bölücü terör, dağlardan sonra şehirlerimize inerek sokaklarımızı, üniversitelerimizi ve ülkemizi büyük bir kaosa sürüklemektedir. Bugün tüm vatandaşlarımız doğuda veya batıda fark etmeksizin tüm şehirlerimizde can ve mallarına yönelik büyük bir güvenlik kaygısı içinde yaşamaktadırlar.” dedi.
PKK TAŞERON BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR
Meclis Genel Kuruluna hitap eden Yurdakul; “PKK, uluslararası bir terör organizasyonudur. Bu örgütün sık sık taşeron eylemler yaptığı ve örtülü olarak kimlere hizmet ettiğiyle ilgili devletimizin elinde yeterince bilgi bulunmaktadır. Devlet aklını bir kenara koyan ve otuz beş yıllık terörle mücadelede elde edilen deneyimleri görmezden gelen AKP hükûmetleri, devlet aklını görmezden geldiği gibi teröristlerle kol kola yürümekten bir dakika bile imtina etmemişlerdir.” diyerek AKP ile PKK’nın işbirliğini sorgulayan Yurdakul, AKP’li Vekillere dönerek “Birilerine hoş görünmek adına gencecik Mehmetçiklerimizin şehit olmasına neden olan politikalar izleyen AKP’ye sormak gerekir: Oslo’dan itibaren PKK ile terörist başı Öcalan ve Kandil ile nasıl bir iş birliği içindesiniz? Hani analar ağlamayacaktı, hani şehitler gelmeyecekti, hani dağlarda piknikler yapılacaktı?” dedi.
PKK’nın ne olduğunu unutanlara tekrar hatırlatmak isterim diye sözlerine devam eden Antalya Milletvekili; PKK’nın, devlet güçleri ile vatandaşlarımız arasında gerilim yaratmayı amaçlayan bir terör organizasyonu olduğunu ifade etti.
PKK-HDP ARASINDAKİ İLİŞKİYİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ
Mecliste tansiyonun yükselmesine neden olan Yurdakul; “Terör örgütünün siyasi kolunun başkanları terör eylemlerinin arkasında olduğunu açıkça ifade etmektedirler. “Bir kez daha, bu direnişi ortaya koyan herkese partim adına teşekkürlerimi sunarım.” diyerek terör örgütüyle aynı çizgide olduğunu ifade eden HDP Eş Başkanı, hendekler arkasından güvenlik güçlerine saldıran PKK’nın darbeye karşı direndiğini söyleyebilmesi, PKK-HDP arasındaki ilişkiyi açıkça ortaya koymaktadır.” dedi.
DEFALARCA UYARDIK
Meclis kürsüsünden AKP’nin terör politikalarını eleştiren Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz, geçtiğimiz yıllarda, PKK terör örgütüyle izlenen müzakere politikasının Türkiye’yi bugünlere sürükleyeceğini açıkça AKP hükûmetlerine söylemiş ve sert bir ifadeyle uyarmıştık. Bugün askerimiz, jandarmamız ve polisimiz hayatlarını kaybetmekte ve PKK’lı teröristlerin kentlerde örgütlenmesine AKP’nin izin vermesi nedeniyle şehit olmaktadırlar. 2002 yılında AKP iktidarı terörsüz bir Türkiye devralmıştır. Kendilerine terörsüz bir Türkiye teslim eden politikaları “güvenlikçi politikalar” diye aşağılayan AKP’nin bugün gelmiş olduğu nokta ibret vericidir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sıkıyönetim teklifini reddeden Sayın Başbakan Davutoğlu, bugün sıkıyönetimi de aşan ve kısmi seferberlik durumu benzeri önlemler almak zorunda kalmaktadır.” dedi.
PKK ÜLKEMİZE BİNLERCE SİLAH SOKARKEN AKP NEREDEYDİ?
HDP eleştirilerinin ardından AKP sıralarına dönen MHP Antalya Milletvekili Yurdakul, “PKK, AKP politikaları yüzünden 1990’lı yıllara göre daha farklı bir yapılanma hâline gelmiştir. Müzakere sürecinde duran mücadele neticesinde teröristler şehirlere inmiştir. AKP’nin sağladığı serbestlikten faydalanan teröristlerin dağ ve şehir kanatları birbirleriyle iletişime geçerek, istihbarat ağlarını güçlendirme imkânı bulmuşlardır. Güvenlik güçlerimizin operasyon yapmasının engellenmesi neticesinde, PKK ülkemize 80 bin silah ve tonlarca patlayıcı sokmuştur. PKK ülkemize binlerce silah sokarken AKP neredeydi ve ne umuyordu?” dedi.
TÜRK MİLLETİ ADINA SORDU
Yurdakul, vatandaşlar adına sorarak “Bu ülkeyi o zaman kim yönetiyordu? Sayın Başbakan ve Millî İstihbarat Teşkilatı ne yapıyordu? Devletin istihbarat mekanizmasını durduran ve teknik takip yapmasını engelleyen AKP politikaları neticesinde, ülkemize 65 ton patlayıcı sokulmuştur. PKK, bu patlayıcıları asfalt altlarına döşeyerek asker ve polislerimizi kahpece şehit etmektedir.” dedi.
HAMİLE EŞİNİN ÖNÜNDE ŞEHİT EDİLEN ASKERİ HATIRLATTI
Yurdakul, meclisteki HDP sıralarına dönerek; “Hamile eşi yanındayken şehit edilen Askerin, eşinin ve çocuklarının sağlığını ve psikolojisini kim düşünüyor? Şehit eşi o kardeşimizin hayatı ne olmuştur?” ifadeleriyle terör eylemlerinin etkilerini anlattı.
PKK TERÖRÜ, BİN YILLIK KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK
PKK’nın hiçbir zaman amacına varamayacağını söyleyen Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul; “Kürt kardeşlerimizle bin yıllık kardeşliğimiz vardır. Şu anda bölgedeki vatandaşlarımız devletten sadece güvenliklerinin sağlanmasını beklemektedirler. Sözde özerklik açıklamaları vatandaşlarımızda açıkça tepkiye neden olmaktadır ve oradaki vatandaşlarımızın yaşamları, sağlıkları, psikolojileri, ekonomileri ve her şeyi terör eylemleri yüzünden bozulmaktadır. Vatandaşlar PKK’ya karşı şu an pasif bir direniş içerisindedirler. Devlet gücünü gösterdiği an bu pasif direniş aktif bir mücadeleye dönüşecektir.” dedi.
AKP İLE HDP’NİN MUTLU BERABERLİĞİNİ İŞARET ETTİ
Bunca yıl teröristlere göz yumulurken, onların siyasi talepleri allanarak pullanarak Türk milletine dayatılırken uyardıklarını hatırlatan Yurdakul, “Büyükşehir Yasası AKP ile HDP’nin iş birliğini ve mutlu beraberliğini gösteren bir anlaşmadır” dedi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylediklerinin bir bir gerçekleştiğini ifade etti.
HDP’YE RANDEVU VERMEYEN AKP, KAPALI KAPILAR ARDINDA PAZARLIKLARINA DEVAM EDİYOR
Olanları bir tiyatroya benzeten Yurdakul, Bugün “HDP’ye randevu vermiyoruz, onları muhatap almıyoruz.” diyenler eminim kapalı kapılar arkasında çoktan yeni yeni pazarlıklar içine girmiş durumdadırlar” dedi.
BAŞKANLIĞI VER, ÖZERKLİĞİ AL
64’üncü hükümet programında Avrupa Yerel Yönetim Özerklik Şartı’nı destekleyen AKP’nin Başkanlık sistemi karşılığında Türkiye’yi özerkliğe götürdüğünü söyleyen Yurdakul “Başkanlığı ver, özerkliği al” politikalarını eleştirdi.
Yurdakul sözlerini PKK ile mücadele yönteminin nasıl olması gerektiğini anlatarak “Daha önce de ifade ettiğimiz gibi ülkemizin PKK terörünü aşması için parti ve kişilerden ziyade milletin menfaatlerini ön planda tutan, sürdürülebilir barış ve güvenliği sağlayacak, akıllı güce dayanan bir antiterörizm stratejisine ihtiyaç vardır. Herkes şunu bilsin ki milliyetçi, ülkücü camianın son neferi hayatını kaybetmedikçe hainler emellerine ulaşamayacak ve ülkemiz bölünmeyecektir. Çünkü, Milliyetçi Hareket Partisi bin yıllık kardeşliğimizin köprüsü ve toprak bütünlüğünün teminatıdır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa henüz tüm yollar kapanmış değildir. Vatandaşlarımız merak etmesin, Milliyetçi Hareket Partisi varsa çareler tükenmiş, çıkışlar tükenmiş değildir.” dedi.