Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksoy: ”Hiçbir Şehidimizin, Gazimizin Kanı Yerde Kalmayacak!”

MHP Antalya İl Teşkilatı

MHP Antalya İl Teşkilatı tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyeleri için Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki bir otelde düzenlenen toplantıda Şehit Aileleri ve Gaziler ile bir araya geldi…

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Toplnatıya başta Şehit Aileleri ve Gaziler olmak üzere Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Antalya Şube Başkanı Ali Kuş, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, MHP İlçe Başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Aksoy

Bugün mihrabı, minberi ayakta ise camilerimizin; bugün, ezanı-selası yankılanıyorsa minarelerimizin; bugün, hilali-yıldızı yekpare dalgalanıyorsa bayrağımızın; bugün düğünümüzde zeybek, cenazemizde Mevlid-i Şerifimiz var ise; bugün Türkçe düşünüyor, Türkçe konuşuyor ve Türkçe yaşıyor isek, “binlerce kefensiz yatan şehidimizin” sayesindedir.

20 yaşında, kucağındaki bebesiyle yavuklusunu sılada bırakıp, cepheye vatan uğruna savaşmaya giderek şahadet şerbetini içenlerin, tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun!

Sizler de çocuklarınızı, eşlerinizi bu vatan uğruna feda ettiniz; anıları hatıralarınızda saklı, biliyorum ki kokuları burnunuzda tütüyor, rüyalarınızda cennetin en güzel köşelerinden sizleri selamlıyorlar, ne mutlu size!

Bilmelisiniz ki; bizler de bu kutlu şehadet için her gün şükranlarımızı sunuyor, bu fedakârlığın şanı, şerefine layık olmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, “mabedimizin göğsüne değmiyorsa namahrem eli” sizin evlatlarınız, eşleriniz ve siz gazilerimiz sayesindedir. Bu vesileyle bir kez daha tekrarlamak istiyorum; hepinizden Allah bin kere razı olsun!

Değerli Ailem; Vatan dediğimiz bu Anadolu coğrafyası bugün de düşmanın aklındadır. İçteki hain kuşatma, dıştaki düşman odaklarla saf tutarak, Türk Devletini yıpratma ve diz çöktürme gayretindedir. Türlü oyundan, hileden, hainlikten geri durmayarak, kendi istikbal ve ikballeri için çaba sarf etmektedirler. Bu şer odakları, gün gelir FETÖ, gün gelir PKK, ya da DAEŞ, TAK, veyahut DHKP-C gibi isimler alır, hain emellerinden bir an olsun geri durmazlar.

Hatırlayınız, 7 Haziran 2015 yılında sanki bir gizli el tarafından terör borazanları çalındı ve aziz vatanın dört bir yanında bombalar patlatıldı, polisimize ve askerimize yönelik sokak ortasında hain saldırılar düzenlendi, hamile eşiyle Pazar alışverişine çıkan subaylarımız sinsice şehit edildi. Bu vahşetin, bu hainliğin hiçbir dilde karşılığı yoktur ve fakat Türkçemizde vardır, öyle ki hiçbir şehidimizin ve gazimizin kanı yerde kalmayacaktır. İşte karşılığı budur!” ifadelerini kullandı.

 

“Biz haklı çıktık” Demek İstemezdik

Sözlerine açılım süreci ve MHP Olarak yaptıkları uyarıların ne kadar haklı olduğununa değinerek devam eden Aksoy; 

“Bundan yaklaşık 4-5 sene evvel, demokratik açılım veya Kürt açılımı adı altında yürütülen politika, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm karşı tutum ve uyarılarına rağmen, yürütülmeye çalışılmış, ancak bu süreçten terör odakları karlı çıkmıştır.

Terör örgütü ve siyasi yandaşları bu süreçte zıvanadan çıkmış, Türk Devletine meydan okuyacak kadar şımarmış ve semirmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi ise, öncelikle aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin hatırına ve elbette milli bekamız ve istikbalimiz uğruna karşı duruşunu devam ettirmiştir.

Dönemin hükümetine uyarılarda bulunmuş, yürütülen politikanın yanlışlığına dikkat çekmiş, bin yıllık kardeşliğimizin tahrip edildiğini vurgulamıştır. Sözün özü, –afedersiniz- “dağdagezenden post, teröristten dost” olmayacağını defaatle dile getirmiştir. Ancak sözünü anlayacak muhatap bulamamıştır.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinden bu yana yaşananlar, Milliyetçi Hareketin ferasetini ve basiretini, yürüttüğü siyasetin haklılığını ve doğruluğunu bir kez daha kanıtlar niteliktedir. “Biz haklı çıktık” demek istemezdik, ancak görünen köy kılavuz istemiyor aziz misafirlerimiz!

Terörist ile vatan pazarlığı yapılmaz; devlet ve milletin bekası açılım masasına yatırılmaz; şehitlerimizin aziz hatırası ve bize emanet bıraktığı siz yakınları incitilmez! Bizim, Milliyetçi Hareket Partisi’nin terör hususunda düsturu budur ve değişmeyecektir. Tarihe not düşülsün!

Bugün MHP’nin, “terör ile müzakere olmaz, mücadele olur” ilkesi, devlet kademelerinde hayata geçirilmiş ve bu mücadele, her türden terör şebekesinin başları ezilinceye kadar kararlılıkla devam ettirilecektir; müsterih olunuz!” dedi