Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

ALSAV’DAN TARİH VE KÜLTÜR SEMİNERİ

Kaymakamlık, Belediye ve Ticaret

Kaymakamlık, Belediye ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile ALSAV tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Alanya Tarih ve Kültür Semineri, 12-13 Aralık tarihleri arasında Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Çok sayıda araştırmacı, yazar ve Üniversitelerden hocaların katılacağı seminerde Selçuklu ve Osmanlı dönemi Yörük ve Türkmen yerleşimleri, yöre halkının kullandığı Türkçe ve etimolojik dil araştırmaları konuşulacak. Yine yörede Eti, Sümer, Luvi, Roma, Bizans ve Türk yer adları ile ilgili araştırmalarla bu dönemlerde kurulmuş kentlerdeki restorasyon çalışmaları ele alınacak.

İLK OTURUM YARIN

İki gün sürecek seminerin ilk oturumu 12 Aralık yarın saat 09.30’da ALSAV Başkanı Avukat İsmail Yıldız’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven de seminer hakkında birer konuşma yapacaklar.

Yaklaşık 28 farklı konuda sunum yapacak olan katılımcılar, Alanya tarihi hakkında bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaracak.
13 Aralık Pazar günü ise saat 09.20’den itibaren kaldığı yerden devam edecek olan seminer, 14.30’da sona erecek. Seminerden sonra tüm bildiriler toplanarak kitap haline getirilerek, gelecek nesillere aktarılacak.