Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

ANSİAD 13. Girişimcilik Haftası ve Ödül Töreni

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD), Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında, 2015 yılı İş Fikri Proje Yarışması ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Antalya Sanayici ve İşadamları

Törene Antalya Valisi Muammer Türker, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, ATB Başkanı Ali Çandır, AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyken Çizel, SGK İl Müdürü Mehmet Şengül işadamları ve öğrenciler katıldı.

2015 ANSİAD Yılın Girişimcisi Ödülü, hem bölge hem de ülke ekonomisine kazandırdığı katma değer nedeniyle Multi Tohum Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanı Mehmet Ülger’in oldu. Yurtdışı seyahati nedeniyle törene katılamayan Mehmet Ülger’in yerine ödülü eşi Rabiye Ülger aldı. Rabiye Ülger ödülü Antalya Valisi Muammer Türker’in elinden aldı. Sebze tohumu, ıslahı ve üretimine 21 yıl önce eşiyle birlikte evlerinde bir odada ilk denemelere başlattıklarını anlatan Rabiye Ülger, eşi adına ödül için teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ANSİAD ve Yüksek Danışma Kurulu başkanlığı görevleri de yapan işadamı merhum Güngör Pekşen anısına 2010’dan itibaren verilen ANSİAD Girişimcilik Haftası Güngör Pekşen Özel Ödülü, bu yıl Orkun Ozan A.Ş. yönetim kurulu başkanı ve ANSİAD kurucu üyesi Himmet Öcal’a verildi. Öcal’ın ödülünü ise Garnizon Komutanı Tuğ. Mustafa Kaya verdi.

İş Fikri Proje Yarışması’nda ‘Solvotermal Yöntemle Grafen ve Azot Katkılanmış Grafen Üretimi’ projesiyle Akdeniz Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Çağdaş Kızıl birinci, ‘Kurtaran Çağrı’ projesiyle Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri Eren Sallakcı ve Ensar Celepci ikinci, ’Ox-Active Sanitizing’ projesiyle Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri Makbule Dene ve Oğuzhan Dal üçüncü oldu.

Jüri özel ödülleri ‘Explore Antalya’ projesiyle Luana Nanu birinci, ‘Acil’ projesiyle Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Gökay Çetin ikinci, ‘ekspertiz.com’ projesiyle Uluslararası Antalya Üniversitesi öğrencileri Mustafa Egemen Çiftçi ve Bican Ayça Acar üçüncülük ödülü alan isimler oldu.

Girişimcilik konusunun Türkiye’de 2000 yılında SİAD’ların Erzurum’daki toplantısında Türkiye’de bir girişimcilik haftası etkinlikleri kutlama kararıyla başladığını belirten ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, Antalya’daki işadamlarının da 13 yıl önce bunu düzenlemeye başladığını açıkladı.