Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ansiad Yarışmasında MAKÜ’yü Temsil Eden 5 Projeden 4’ü Bucak HTMYO’nun

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından açılan Girişimcilik yarışmasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi adına seçilen 5 projeden 4 tanesi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin projesi oldu. Eğitim kampını ise en iyi anlatan cümle Bucak Hikmet Tolunay MYO Halkla İlişkiler bölümü öğrencilerinden Canan Aydın’ın cümlesi oldu.

Antalya Sanayici ve İş

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu öğrencileri Canan Aydın,Gamze Nur Pelit,Neslihan Tanay,Ceren Taşdemir,Ayşenur Erdoğan,Sena Kocabıyık,Gülsüm Öztürk üniversiteyi temsilen katıldılar.

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği Teke yöresinde bulunan 4 üniversite içerisinde yaptığı yarışmada finale kalan öğrencileri iki günlük eğitim kampına aldı. Öğrenciler bu iki günlük eğitim kampında Girişimcilik ve Sunum Teknikleri ile Proje Hazırlama üzerine eğitim aldılar.

Yarışmada Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini temsilen yarışmaya Sür-Ray Mobilya projesi ile katılan Halkla İlişkiler bölüm öğrencisi Canan Aydın “Ben denizi olmayan bir yerden geliyorum. Ama bugün hayallerim bir deniz oluyor. Bana bu fırsatı veren proje yarışmasına katılmamız konusunda bizi heveslendiren Öğr.Gör. Kahraman Köktürk ve Ansiad Derneğine teşekkür ediyorum. Şimdi hayatımız için yeni dönem noktalarını kazanıyoruz. Öncelikle hocamıza daha sonra Ansiad Derneğine bize yeni ufuklar kazandırdıkları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yarışmaya Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni temsilen Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu bilgi Yönetimi bölümü 1. sınıf öğrencileri ise 3 proje ile katıldılar. bilgi yönetimi bölüm öğrencileri;

Sesli Kalem Projesi ile katılan Bilgi Yönetimi 1. sınıf öğrencileri Gülsüm Öztürk-Neslihan Tanay-Sena Kocabıyık Tarımda Takip Sistemi ile Ceren Taşdemir ve Ayşe Nur Erdoğan Ana sınıflarında Organik tarım projesi ile Gamze Nur Pelit üniversite yıllarının ilk yıllarında böylesine bir hatıraya sahip olma fırsatını veren Ansiad ve girişimcilik dersine giren Öğretim Görevlisi Kahraman Köktürk’e teşekkür ederiz” dediler.