Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya 20. Ahilik Kültür Haftası Kutlamaları

Özel Haber: Mustafa YILMAZ Antalya

Özel Haber: Mustafa YILMAZ

Antalya Valiliği ve Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından bu yıl 20.si kutlanan Ahilik haftasına Antalya Valisi Muammer Türker, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı ilçe kaymakamları, Büyükşehir ile alt belediyelerin başkan vekil ve yardımcıları, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Ticaret İl Müdürü Hüseyin Yalçınkoca, İl Emniyet Müdürü Cemil Tombul, Esnaf Odaları Başkanları ve Sivil Toplum Örgütleri yetkilileri katıldı.

Antalya'da%20''Ahilik%20K%C3%BClt%C3%BCr%20Haftas%C4%B1''%20Kutland%C4%B1003

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören;  “Ahi Babası” olarak kabul edilen AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin Atatürk anıtına çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından açılış konuşması yapan Dere “Ahilik” geleneği hakkında bilgi verdi. Ahilik geleneğinin sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapan dere Antalya’da ‘Ahilik Müzesi’ kurulması için çalışmalara başladıklarının müjdesini verdi.

Antalya'da%20''Ahilik%20K%C3%BClt%C3%BCr%20Haftas%C4%B1''%20Kutland%C4%B1002

Konuşmaların ardından, “Yılın Ahisi” seçilen ve saraçlık mesleğiyle uğraşan Osman Kaya’ya Ahilik Kaftanını Vali Türker ile AESOB Başkanı Dere birlikte giydirdi.

‘Yılın Ahi Adaylarının plaketlerini de MHP Milletvekili Günal ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mesut Kocagöz takdim etti.

Antalya'da%20''Ahilik%20K%C3%BClt%C3%BCr%20Haftas%C4%B1''%20Kutland%C4%B1001

Hediye ve Plaket töreni sonrası oynanan ‘Şet Kuşatma’ gösterisi ardından Sobacılar Çarşısı’nda ikram edilen etli pilav-ayran ile Ahilik Haftası kutlaması sona erdi.