Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYA BAROSU BAŞKANLIĞI ” NE ZAMAN SON BULACAK ?”

Antalya Barosu Başkanlığınca düzenlenen

Antalya Barosu Başkanlığınca düzenlenen basın toplantısında konuşan Baro Başkanı Av.Alper Tunga BACANLI;

Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi MİT’e ait tırların durdurulması soruşturması kapsamında; Eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman BAĞRIYANIK, eski Adana İl Jandarma Komutanı Özkan ÇOKAY, Aziz TAKÇI ve Ahmet KARACA hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmesine ve Eski başsavcı Süleyman BAĞRIYANIK dün gece saatlerinde ailesinin gözleri önünde evinden alınarak Tarsus’a götürülmesine tepki gösterdi.

Hakimlerin, savcıların ve avukatların tutuklandığı bir ülkede, hiç bir vatandaşımızın güvende olduğu söyleyemeyiz diyen Bacanlı bu duruma ses çıkarmayan Hakim ve Savcılara da sitem etti.

Yapılan operasyonları Siyasi Operasyon olarak değerlendiren Bacanlı’ nın “Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar” sözleri toplantıya damgasını vurdu.

“BİZLER HUKUKÇUYUZ, TEK SİLAHIMIZ YASALARDIR”

Hukukun güvenilirliğini yitirmesinden endişe duyan Bacanlı;

“Antalya Barosu Başkanlığı olarak bundan önce her hukuksuzluğa karşı durduğumuz gibi bugün de yapılanlara karşıyız. Toplumun vicdanını yaralayan ve hukukun evrensel ilkelerine aykırı olan tüm eylemlerin ve bu eylemleri gerçekleştirenlerin karşısında olmayı savunma mesleğinin asli görevi sayarız. Gelecek nesillere adil bir toplum ve güvenilir bir gelecek bırakmayı her türlü siyasi düşüncenin üzerinde kutsal bir amaç olarak benliğimizde taşırız.

Hukuku ve yasaları hiçe sayanlara yasal görevlerini yerine getirirken daha özenli davranmalarını, buna hiç değer vermiyorlarsa en azından bu ülkenin geleceğine olan sorumluluklarını tekrar hatırlatıyoruz.”  sözleriyle mesaj verdi.

Şu an yaşanan olayları daha önce yaşanan darbe girişimi tutuklamalarına benzeten Bacanlı; “hiç bir delile dayanmadan yapılan hukuksuzlukların daima karşında olduklarını ve bundan sonra da Antalya Barosu olarak tüm hukuksuzluklara daima tek vücut olarak karşı duracağımızı Kamuoyuna saygıyla duyururuz” cümleleriyle toplantıyı tamamladı.

 

mustafayilmaz.xyz – Mustafa YILMAZ