Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi İşbirliği

Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi sinema için bir araya geldi. İki kurum Türkiye’nin en köklü organizasyonlarından Antalya Uluslararası Film Festivali’ni ilçelere taşımak amacıyla işbirliğine gitti.

Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi arasında 52. Antalya Film Festivali kapsamında yapılan ‘Sinema İlçelerde: Sanat Antalya’ projesi için protokol imzalandı. Projeyle, festival kapsamında oluşturulan Sinema TIR’ı 19 ilçede halkı sinema ile buluştururken, Altın Portakal heyecanını ilçelere taşıyacak. AÜ öğrencileri de Sinema TIR’ının sanat yolculuğunu belgesel haline getirecek.

BELGESEL ÇEKİLECEK​
Protokolü ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık imzaladı.Projede yer almanın gurur verici olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversite İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık, “Dört öğrencimiz sinema gösterimleri için yola çıkan TIR’a eşlik ediyor ve gösterimler yapılırken izleyicileri çekiyorlar. Bu görüntülerden bir belgesel ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Bize bu projede yer verdiğiniz için şahsım ve fakültem adına teşekkür ederim” dedi.
Prof. Dr. Arık, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığının ilerleyen zamanlarda da süreceğini sözlerine ekledi. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ortaklığında gerçekleştirilen proje kapsamında yola çıkan “Sinema TIR’ı 14-30 Kasım tarihlerinde Antalya’nın 19 ilçesini ziyaret edecek.