Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden Okul Çevrelerine Denetim

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik” okul çevreleri ile servis araçları denetim uygulaması gerçekleştirdi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden yapılan açıklamada;

“İlimizin mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması,  çocukların günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdiği eğitim kurumlarında, her türlü korku ve endişeden uzak huzur ve güven içerisinde eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri amacıyla, polis sorumluluk bölgesindeki okullar ile çevresinde; terör, asayiş, narkotik vb. konularda umuma açık yerleri kapsayan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” yapılmıştır.

İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş, Çocuk, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı birimlerden (94) ekip ve (238) personel katılımı ile gerçekleştirilen uygulamada; (180) okul çevresinde, (13) internet kafe, (4) oyun salonu (playstation), (20) kahvehane, (10) cafe, (22) market/büfe, (15) tekel bayi, (3) iddia ve ganyan bayi,  (3) Umuma Açık Yer,  (61) park ve bahçe denetlenmiştir.

Uygulama kapsamında; (891) şahıs incelenmiş, (1) aranan şahıs yakalanmış, (196)’sı okul servis aracı olmak üzere toplam (356) araç denetlenmiş, (7) araca idari para cezası uygulanmıştır.
Okulların çevresinde yaptığımız denetim uygulamaları 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi içerisinde birimlerimiz tarafından aralıksız olarak yürütülecektir.” ifadelerine yer verildi.