Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Emniyet Müdürü Cemil TONBUL’un Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulü  münasebetiyle Antalya Emniyet Müdürü Cemil TONBUL Kutlama Mesajı Yayımladı. Tonbul’un measajı şöyle;

“İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır. İnsanın en temel hakkı yaşama hakkıdır. Günümüzde, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, ayrım yapmadan herkese uygulanması çağdaş devlet ve medeni toplum olmanın temel göstergesi haline gelmiştir.

İnsana yaraşır bir şekilde yaşamın sürdürülmesi ve toplumsal huzur ve esenliğin sağlanabilmesi, insan haklarına saygılı olmakla ve hak ve hürriyetlerin kullanılmasında karşılıklı saygı ve hoşgörüyü göstermekle mümkündür.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak ülkemizin kalkınması, demokratikleşmesi ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için vazgeçilmez bir unsur olan insan haklarının korunması amacıyla üzerimize düşen görevi yerine getirmek için özveriyle çalışmaktayız.

Tüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan, insan haklarının anayasası olarak da tanımlanan, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün  yıldönümününde tüm insanlığın, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde belirtilen temel hak ve özgürlüklerden istifade edebildiği ve her alanda insan haklarının öncelikli olarak kabul gördüğü bir gelecek temennisiyle tüm insanlarımızın “Dünya İnsan Hakları” gününü kutluyor, mutlu bir gelecek ve insan onuruna yakışır bir ömür geçirmesini temenni ediyorum.”