Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Semt Pazarcıları Odasında Sular Durulmuyor

Antalya Semt Pazarcıları Odasında

Antalya Semt Pazarcıları Odasında yaklaşan olağanüstü kongre öncesi adaylar arasında gerilim düşmüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapan Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı ve Başkan Adayı Yusuf Öztürk, yaklaşan olağanüstü kongre öncesi bazı başkan adaylarının vaatlerini pazarcıyı aldatmaya yönelik olduğunu savunmuştu. Öztürk’ün bu açıklamasına İsmail Öz’den cevap gecikmedi. Öz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Basit Usulde Verginin yetkililere iyi anlatıldığında geri getirebileceğini iddia edip, kendimize bir HEDEF BELİRLEMİŞ oluyoruz.”dedi. Öz paylaşımında;

“Basit Usulde Verginin yetkililere iyi anlatıldığında geri getirebileceğini iddia edip, kendimize bir HEDEF BELİRLEMİŞ oluyoruz.Pazarcının en büyük sıkıntısı Defter Tasdiği, her ay Beyanname, her ay yüksek miktarda Muhasebe Ücreti, her ay stopaj ve vergi ödemektedir. Birçok esnafımız bu ödemeler altında hem tezgahını bırakarak zarar etmekte hemde kazanmadan bir yerlere para ödemelerine mahkum edilmektedir. Bu konu ile ilgili olarak Başkan Adayı Yusuf Öztürk bir basın demeci varmiştir. Bu demeçte beni eleştirmekte ve bu basit usülde mücadeleyi hayal ve ayakları yere basmadan esnafı kandırmak olarak nitelendirmektedi.

Yine aynı demecinde basit usulde verginin geri getirilmesi için de mücadele ettiğini (yeni aklı başına geldiği için) belirtmektedir. basit usulde vergi hayal ise sen niye uğraşıyorsun geri gelme durumu olacaksa şimdiye kadar neden mücadele edip esnafa defter tasdiki muhasebe ücreti stopaj gibi birçok vergiyi ödettirdi esnafa. Liderlerde yada Başkanlarda bir hedef olmalı o hedefe doğru çalışmalı. Kendinin basın açıklamasında dahi hedefi ve ufku olmayanın pazarcının geleceğini nasıl belirleme gücü olur mu? İyi başkan demek güçlü bir pazarcı topluluğu demektir. Kendimizin ve çocuklarımızın geleceğini “ya tutarsa” mantığı ile yok etmeyelim. Sizleri en güçlü kim temsil edecekse onu önder ve temsilci seçmek önemlidir. 28 şubat 2016 inşallah pazarcılar kendilerini GÜÇLÜ bir şekilde temsil edecek bir önder ile devam edeceklerdir.” dedi.

Haber: Mustafa YILMAZ