Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Ülkü Ocakları Şehit Fırat Çakıroğlu Münazara Ligi Tamamlandı

Antalya Ülkü Ocakları İl

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Münazara Ligi Fırat Yılmaz Çakıroğlu sezonu 3’üncülük, 4’üncülük, 2’incilik ve 1’incilik müsabakalarını Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun ev sahipliği yaptığı münazaraya, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP MYK Üyesi Hüseyin Kocabaş, MHP 25.Dönem Antalya Milletvekili Tarkan Akıllı, MHP 25.Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Ülkücü camianın sevilen sanatçısı Ali Kınık, İlçe Ocak Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Başkanı Küreşoğlu’nun konuşması akabinde müsabakalara geçildi.

 

Münazarada yarışan öğrencileri, sunum, savunma gibi hususlarda puanlayarak değerlendiren jüri üyeliği görevlerini, Mustafa Aksoy, Hüseyin Kocabaş, Tarkan Akıllı, Hüseyin Edis, Ali Kınık, Bünyamin Seçme ve Mustafa Patat üstlendi.

 

Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği Münazarada Antalya Lisesi ve Konyaaltı Endüstri Meslek Lisesi 4’üncülük ve 3’üncülük için, finale kalan Levent Aydın Anadolu Lisesi ve Akdeniz Lisesi de 2’incilik ve 1’incilik için yarıştı. “Ülkemiz yeniden dünya liderleri arasında yer alabilmek için Doğu Coğrafyasına yönelik politikalara mı öncelik vermelidir, yoksa Batı Coğrafyasına yönelik politikalara mı öncelik vermelidir?” konusu ile 4.lük ve 3.lük için yarışan okullardan Konyaaltı Endüstri Meslek Lisesi 278 puanla 3’ üncü,  Antalya Lisesi 263 puanla 4’üncü oldu.

 

ŞAMPİYON LEVENT AYDIN ANADOLU LİSESİ

Münazaranın final müsabakalarında, “Olası bir Turan devletinin kuruluşu halinde devlet yapısı; Konfederatif bir yapıda mı olmalıdır, yoksa Merkezi bir yapıda mı olmalıdır?” konusu ile yarışan okulların savunmalarını değerlendiren jüri üyelerinin yaptığı puanlamaya göre 305 puan alan Akdeniz Lisesi 2’inci olurken Levent Aydın Anadolu Lisesi 328 puanla ligin şampiyonu oldu.

Münazara ligi sonunda 1’inci olan gruba 3.000 TL, 2’inci olan guruba 1.500 TL, 3’üncü olan gruba 1.000 TL ve 4’üncü olan guruba 500 TL para ödülü yanı sıra dereceye giren tüm öğrencilere plaket, katılım belgesi ve Ülkü Ocakları adına yapılmış özel satranç takımı hediye edildi.