Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Ülkü Ocaklarından Anlamlı Sergi

Antalya Ülkü Ocakları İl

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı  “İnsanlığın Kalbi Zulmün Mağduru Çocuklar” (Savaş ve Çocuk) temalı fotoğraf sergisi çocukların uğradığı zulmü tüm gerçekliğiyle gözler önüne serdi.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Antalya Cam Piramit Düden Salonunda gerçekleştirilen sergide yaklaşık son yüz yılda meydana gelen savaşlarda çekilmiş, çocukların uğradığı insanlık dışı muameleler ve maruz kaldığı zulmün sembolü haline gelmiş fotoğraflar hikâyeleriyle birlikte sergilendi.

Her yaştan ziyaretçinin ziyaret ettiği fotoğraf sergisinde özellikle son günlerde Halep’te yaşanan insanlık dışı soykırım ve zulmün yansıtıldığı fotoğraflar ziyaretçilerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu. Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu’na etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren fotoğraf sanatçısı bir ziyaretçi “İyi ki sizler varsınız. Bir taraftan yardım çağrısı yapıyor bir taraftan zulmü tüm dünyaya ilan ediyorsunuz. Bu yavruların sesi, çığlığı oldunuz. Yıllarca hep gülen çocukların fotoğrafını çektiğimi anladım burada… İnşallah bir gün gülen çocukların da fotoğraf sergisini düzenlemek sizlere nasip olur.” Dedi.