Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’da Akıl Almaz Dolandırıcılık!

Noter Satışı Sonrası Para Vermeyerek Aracı Üçüncü Bir Şahsa Satmak İsteyen 3 Dolandırıcıdan 1’i Yakalandı

Noter Satışı Sonrası Para

Antalya’da yaşayan B.Ç. isimli bir vatandaş aracını satmak için internete ilan vermesiyle başlayan olayda internet ilanından yola çıkan dolandırıcılar B.Ç. yi önce telefonla arayarak alıcı gibi pazarlık yaptıktan sonra aracın yanına gelerek ikinci bir pazarlık daha yaparak  aracın noter satışını aldıktan sonra araçla birlikte ortalıktan kayboldular. Dolandırıldığını anlayan B.Ç. polise başvurarak şikayetçi oldu.

 

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 29 Temmuz günü Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaat eden B.Ç. isimli şahsın; kendi adına kayıtlı olan aracını satmak için bir internet sitesine ilan verdiğini, kendisini telefonla arayan ve ismini (V). olarak söyleyen şahıs ile aracı (103.000) TL ye satmak için anlaştıklarını, 27 Temmuz günü (V). isimli şahsın yanında dayı diye hitap ettiği bir şahıs ile birlikte araca bakmak için geldiklerini, tekrar yapılan pazarlık sonrası aracı (98.000) TL sattığını, 28 Temmuz günü şahısların Güllük Caddesi’nin arka sokağında iş yeri olarak gösterdikleri bir adrese gittiklerini, burada dayı diye hitap edilen şahıs ile birlikte ilk defa gördüğü O.G. isimli şahsın da olduğunu, 28 Temmuz günü noterde aracın devrini talepleri üzerine enişte diye hitap ettikleri O.G. isimli şahsın üzerine verdiğini ancak para almadığını, şahısların parayı ofiste vereceğiz dediğini, ofise gittiklerinde (V.) isimli şahsın (O.G.)’ ye hitaben “sen hastaneye git, dayı da bankada galiba birazdan gelecek” dediğini ve (O.G.)’ nin ofisten ayrıldığını, (V.) isimli şahısla birlikte ofiste iki saat kadar beklediğini, bu sırada (V.) isimli şahsa bir telefon geldiğini ve şahsın Selekler Çarşısı önünde ablam var onu alıp geliyorum diyerek ofisten ayrıldığını, ofiste sadece temizlik işlerine bakan (1) şahsın kaldığını, (V.) isimli şahsı aradığını ancak telefonuna ulaşamadığını, saat 15.00 sıralarında Manavgat ilçesinde galericilik yapan bir şahsın aradığını, aracını (60.000) TL ye satmaya çalışan (O.G.) isimli bir şahsın ve yanında dayı diye hitap ettiği bir şahsın aracı piyasasının altına satmaya çalıştıklarını ve heyecanlı olduklarını görünce şüphelendiğini ve internet sitesinde ki ilandan kendisinin numarasını bulduğunu, bunun üzerine dolandırıldığını anladığını beyan ederek kendisini dolandıran şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiştir.” denildi.

 

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 31 Temmuz günü şüpheli O.G. aracı Alanya ilçesinde (72.000) TL ye satmak isterken Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yakalandı.

 

Yakalanan şüpheli O.G. hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanırken, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince diğer (2) şüpheli şahsın kimlik tespit çalışmaları devam edildiği bildirildi.