Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’da Kar Sevinci

Kar yağışının çok nadir

Kar yağışının çok nadir görüldüğü Antalya sabaha bembeyaz örtüyle uyandı.

 

Kar yağışının çok nadir görüldüğü Antalya sabaha bembeyaz örtüyle uyandı. Vatandaşlar bu anın tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Antalya’nın çok az rakım farkı bulunan Kepezüstü ve Döşemealtı bölgesine beş yılın ardından kar yağdı.  Sabah saatlerinde özellikle Antalya Kepez Macera Ormanı ve Kepez Kent Ormanı’na akın eden vatandaşlar kar sevincini yaşadılar. Çam ormanlarını kaplayan beyaz örtü, Antalyalılara muhteşem bir manzara sundu.  Cep telefonları ile anı kayıt altına almak isteyen onlarca vatandaş Kepez’in yeni parklarını doldurdu. Denizden 39 metre yüksekte bulunan Kepez’in bazı mahalleleri de güne beyaz örtüyle uyandı. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen Kepezliler, çok nadir gerçekleşen bu doğa olayının tadını çıkardı.

Kepez’de beş yıl sonra kar sevinci

Yıllar sonra Kepezüstü ve Döşemealtı bölgesini beyaza bürüyen kar yağışı, Kepezlilerin kar sevinciyle renkli bir hal aldı. En son 2011 yılının mart ayında yağan kar, beş yılın ardından Antalyalıya heyecan yaşattı. Cadde, sokak ve Antalya’nın kalbi olan Kepez ormanlarını kaplayan karı gören Antalyalılar, kar topu oynamak için sıraya geçti. Telefonlara sarılan vatandaşlar, yakınlarını arayarak Kepez’den kar yağışını müjdeledi. Yılın son günlerinde Antalya’yı beyaza boyayan kar yağışı, Kepez Belediyesi’nin hayata geçirdiği tesislerde sosyal medya aracılığı ile kısa zamanda Türkiye’ye yayıldı.  Şehrin en güzel panaromik manzarasının olduğu bölgeye akın eden Antalyalılar kar yağışının keyfini doyasıya yaşadı.