Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’da Köpek Ezen Sürücünün Ehliyetine El Konuldu

Antalya’da Köpeğin Ölümüne Sebep Olan Araç Sürücüsünün Ehliyetine El Konuldu

Antalya’da Köpeğin Ölümüne Sebep

Antalya’da Köpeğin Ölümüne Sebep Olan Araç Sürücüsünün Ehliyetine El Konuldu

 

17 Temmuz günü saat 12.00 sıralarında sevk ve idaresinde bulundurduğu 07 JH XXX plaka sayılı araç ile Ünsal Mahallesi 5069 sokak üzerinde bir köpeğin üzerine aracını sürmesi sonucu ölümüne neden olan ve bazı  basın yayın organlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde; “Bulun bu caniyi”, “Bilerek köpeği ezdi”, “Cinayet gibi” şeklinde haberler yayınlanan araç sürücüsü E.K. ilgili birimlerimizce yakalanarak hakkında 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na Muhalefetten işlem yapılmıştı.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada Hakkında adli ve idari işlem yapılan E.K., Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 15 Ağustos günü 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 45’deki;  “Sürücü belgesi sahibi kişide sağlığı bakımından sürücülüğe engel aşikar bir değişikliğin görülmesi ve tespiti hâlinde trafik görevlilerince sürücü belgesi geri alınarak, kişinin sağlık kuruluşlarında muayenesi istenir. Sağlık şartları bakımından sürücülüğe engel bir hâlinin olmadığı veya mevcut olan bu hâlin daha sonra ortadan kalktığı sağlık raporuyla tespit edildiği takdirde, sürücü belgesi kişiye iade edilir” hükmüne istinaden sürücü belgesine geçici olarak el konulduğu bildirildi.

 

Adı geçen sürücü E.K. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce “tam teşekküllü sağlık raporu aldırılarak, psikolojik değerlendirmeye tabi tutulduktan sonra sürücü olup olamayacağı konusunda rapor verilmesi” amacıyla görevliler refakatinde İl Sağlık Müdürlüğüne sevki edildi.