Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’da Zehir Tacirlerine Geçit Yok

04 Şubat – 22

04 Şubat – 22 Şubat Tarihleri Arasında Narkotim Ekiplerinin Çalışmaları

 

Antalya Emniyeti Narkotim Ekipleri zehir tacirlerine göz açtırmıyor. 04 Şubat – 22 Şubat Tarihleri Arasında yapılan operasyonlarda 04 Şubat tarihinden- 22 Şubat tarihine kadar Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğünce “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan (31) olayda (33) şüpheli şahsa, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan (22) olayda, (69) şahsa işlem yapıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden Yapılan Açıklama Şöyle;

Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu/uyarıcı madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik 04.02.2017-22.02.2017 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

Olay 1- İlimiz Döşemealtı İlçesinde bulanan bir ikamette genetiği ile oynanmış kenevir bitkisi yetiştirilerek skunk (esrar) maddesi elde edildiğinin öğrenilmesi üzerine 04 Şubat günü düzenlenen operasyonla (2) şüpheli şahıs; (6 kilo 800 gram) skunk (esrar), (16) kök genetiği ile oynanmış kenevir bitkisi, skunk yetiştirmek amacıyla kurulan düzeneğe ait malzemelerle birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan (2) şahıs “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak” suçundan çıkartıldıkları adli makamlarca tutuklanmışlardır.

Olay 2- İlimiz Kepez ilçesinde bulunan bir ikametten uyuşturucu/uyarıcı madde satışının yapıldığı bilgisi elde edilmesi üzerine 06 Şubat günü düzenlenen operasyonla (4) şüpheli şahıs; (60 kilo 190 gram) esrar, (1) kilo (45) gram toz esrar ile birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan (4) şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkartıldıkları adli makamlarca (2) şahıs adli kontrol ile serbest bırakılmış, (2) şahıs tutuklanmıştır.

Olay 3-           İlimiz Konyaaltı İlçesi bölgesinde uyuşturucu/uyarıcı madde ticareti yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik başlatılan projeli çalışma kapsamında, 08 Şubat günü düzenlenen operasyonla (9) şahıs; (2.909) adet ecstasy hap, (246) gram kokain, (1 kilo 140 gram) esrar, (3,7) gram metamfetamin, (1) adet 7.65 mm çaplı ruhsatsız tabanca ve (19) adet tabanca fişeği ile birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan (9) şahıstan (4)’ü “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkartıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 4- İstanbul ilinden otobüs ile ilimize uyuşturucu/uyarıcı madde getirileceği bilgisi elde edilmesi üzerine 09 Şubat günü düzenlenen operasyonla (1) şahıs; (260) gram kokain birlikte yakalanmıştır.

Yakalanan şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 5-           Mersin ilinden zulalı araç ile ilimize uyuşturucu/uyarıcı madde getirileceğinin istihbar edilmesi üzerine Aksu ilçesinde 14 Şubat günü düzenlenen operasyonla (2) şahıs; aracın zula tabir edilen gizli bölümüne saklanmış vaziyette (200) gram kokain, (1) adet 9 mm çaplı ruhsatsız tabanca ile birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan 2 şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkartıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 6- İstanbul ilinden temin edilen uyuşturucu/uyarıcı maddelerin ilimize getirileceği bilgisi elde edilmesi üzerine 16 Şubat günü düzenlenen operasyonla (3) şahıs; (150) gram kokain, (1) adet sahte sürücü belgesi ile birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan (1) şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 7- Kepez İlçesinde bir işyerinde bir takım şahısların uyuşturucu/uyarıcı madde ticareti yapmak amacıyla buluştukları bilgisi elde edilmesi üzerine, 18 Şubat günü düzenlenen operasyonla 5 şahıs; (360) gram metamfetamin, (1) adet hassas terazi, (2) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı (cam bong), (1) adet ruhsatsız 7.65 mm çaplı tabanca ve (6) adet tabanca fişeği, (1) adet ruhsatsız tüfek ve (6) adet dolu fişek ile birlikte yakalanmışlardır.

Yakalanan (1) şüpheli şahıs hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 8- İstanbul ilinden otobüs ile ilimize yüklü miktarda uyuşturucu/uyarıcı madde getirileceği bilgisi elde edilmesi üzerine 21 Şubat günü düzenlenen operasyonla (1) şahıs; (1 kilo 256 gram) kokain ile birlikte yakalanmıştır.

Yakalanan şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

04 Şubat tarihinden- 22 Şubat tarihine kadar Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan (31) olayda (33) şüpheli şahsa, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan (22) olayda, (69) şahsa işlem yapılmıştır.

Narkotim ekipleri tarafından 04-22 Şubat tarihleri arasında Zeytinköy bölgesinde yapılan uygulamalarda; (762) kişi ve (47) araç kontrol edilmiş, (1) araç trafikten men edilmiş, (95 TL) para cezası yazılmıştır. (9) aranan şahıs yakalanmış, (8) şahsa “Uyuşturucu Madde Bulundurma ve Kullanma” suçundan, (3) şahsa “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan işlem yapılmış, okul çevrelerinde bulunan park-bahçe, umuma açık kafe, İnternet kafeler kontrol edilmiştir.

İlimizde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve grupların deşifresine yönelik sürdürülen çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.