Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYA’DAN DOĞAN BİR BAŞARI HİKAYESİ KOKOREÇÇİ HİLMİ

“Antalya’da Kokoreç kültürünü tanıtan ve “Kokoreççi Hilmi” markasını oluşturan Hilmi Bulut 1988’de seyyar arabayla başladığı ticari yolculukta bugün ‘Kokoreççi Hilmi’ adıyla zincir halini aldı.”

"Antalya’da Kokoreç kültürünü tanıtan

Aslen Antalya Serik Gebizli olan Hilmi Bulut’un 1988 yılında seyyar arabayla başladığı ticari yolculuğu, bugün Kokoreççi Hilmi adıyla zincir halini aldı. Seyyar arabanın ardından 1991 yılında ilk işyeri olan Şarampol’deki 5 metrekarelik dükkanla işe devam eden Hilmi Bulut, kontrollü büyümeyi tercih ettiğini belirtti.

35 yaşına kadar aile baskısı ile yetiştiğini ifade eden Hilmi Bulut, ticarette çok hatalar yaptığını ve geldiği yeri hiçbir zaman unutmadığını söyledi. Sokaktan geldiğini ve çektiği sıkıntılardan büyük ders çıkararak  İşine aşık olduğunu, hiç bir zaman parayı düşünmediğini tek hedefinin ve hırsının başarı olduğunu, başarılı olmanın da kendisine büyük haz verdiğini ifade etti.

1964 doğumlu olan Hilmi Bulut Türkiye’de Kokoreçin anavatanı İzmir  olduğunu ve Antalya’da İzmir usulü kokoreç geleneğini devam ettirdiklerini söyledi. Yoksulluğun ve sokağın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini geldiği yeri ise hiç unutmadığını belirten Hilmi Bulut, kokoreç satmayı ilk olarak karıştığı bir olay sebebi ile nezarette bulunduğu bir anda karar verdiğini ve 150 lira ile ilk seyyar tezgahını alarak borca aldığı kıyma malzemesi ile başladığını, ileriki yıllarda iyi bir müşteri potansiyeli oluşturduğunu yaradanın da yürü ya kulum demesi ile bugünlere geldiğini belirtti.

Yoksulluk nedeniyle 2.5 yıl evlenemediğini  ve yıllarca mücadele ettiği sokağı unutmadığını köfte simit sattığı yılları anımsadıkça başarı hırsının daha da arttığını belirten Hilmi Bulut 100’e yakın insanı istihdam edip onlara ekmek parası kazandırmaya vesile olduğum için yüce Mevla’ya ne kadar şükretsem azdır dedi.

KOKORE%C3%87%C3%87%C4%B0%20H%C4%B0LM%C4%B0

KEMER ŞUBESİ HAZİRANDA  AÇILDI
Hilmi Bulut, ikinci şubesini 2008 yılında Konyaaltı’da, üçüncü şubesini ise 2015 yılı Ocak ayında Lara Demircikara’da hizmete sundu. Kokoreççi Hilmi dördüncü şubesini ise yine 2015 yılının 17 Haziran tarihinde Kemer İlçesi’nde Club Aura’nın karşısında hizmete açtı.

MÜŞTERİLERİMİZE AB STANDARDINDA KOKOREÇ 
Kokoreççi Hilmi, bunun yanında Avrupa Birliği standartlarındaki 300 metrekarelik kokoreç üretim fabrikası da Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan aldığı üretim izin belgeleri ile 2010 yılından bu yana kendi üretimini kendi yapıyor. Gelecekle ilgili planlarını da paylaşan Hilmi Bulut, 2016 yılı itibarıyla önce Akdeniz Bölgesi’nde daha sonra da Türkiye’nin birçok bölgesinde ‘franchising’ anlaşmalarıyla bayilikler vermeye başlayacağını duyurdu.

“KOKOREÇÇİ HİLMİ” VİZYONU

Büyürken her yılı bir önceki yıldan farklı kılabilmek için çaba gösteriyoruz. Biz bilinci ile insan sağlığı ve gıda güvenilirliğini her şeyin önünde tutarak; Hizmet, ürün kalitesiyle müşterilerimizin birinci tercihi olmak ve sürekliliği sağlamak en büyük hedefimizdir. Köklü geçmişimize yakışır şekilde sürekli olarak siz değerli müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktan büyük bir onur duymaktayız. Ürünlerimizin güvenilirliği ve kalitesinin öneminin bilincinde Akdeniz sanayi sitesinde

üretim tesisimizin açılışıyla büyük bir aile olduk.