Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’dan Hollanda Çıkarması

Hollandalı turistlerin büyük ilgi

Hollandalı turistlerin büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye’nin de en büyük katılımcılardan biri olarak yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarına, Kemer Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi oldukça önem verirken, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit uysal fuarda stant açan acenteleri birlikte ziyaret etti.

 

Hollandalıların tatil tercihlerini belirlemek için ziyaret ettiği Utrecht Uluslararası Turizm Fuarı, Jaarbeurs fuar merkezinde başladı.
Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin öncülüğünde açtığı 750 metrekare büyüklüğündeki stantla fuarın en büyük 10 katılımcı arasında yer alıyor. Türkiye’nin temsil edildiği alan yaklaşık 1300 metrekaredir. Türkiye bu büyüklükteki katılımıyla Utrecht Fuarının en büyük katılımcısıdır. 2015 yılında 117.063 kişinin ziyaret ettiği fuar bu sene ülkemiz için çok önem arz diyor.

Biz Sadece Yaz Aylarında Değil Kış Aylarında da Turizm Yapabildiğimizi Anlatıyoruz

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; Geçtiğimiz sezonu yüzde 36 artış ile kapatan ve tatil hacmi açısından Avrupa’nın 4’ncü büyük ülkesi Hollanda Utrecht Turizm Fuarındayız. Bölgemizin tanıtımını en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Kemer standına ilgilinin büyük olması bizleri oldukça memnun ediyor diyen başkan Gül “Biz bu fuarda sadece yaz aylarını değil, Kemer’in kış aylarında da turizm yapılabilen bir Turizm merkezi olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Tanıtım atağı sürüyor

Muratpaşa Belediyesi; Antalya’nın tanıtımı için geçtiğimiz yıl ITB Berlin Turizm Borsası’nda başlattığı atağını Hollanda’da da sürdürüyor. Muratpaşa Belediyesi; Hollanda’nın Utrecht kentinde açılan Uluslararası Turizm Fuarı’na Kaleiçi ve Üçkapılar konsepti ile katıldı. Muratpaşa Belediyesi standı ziyaretçi akınına uğradı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Meclis Üyeleri Hüseyin Sarı, Recep Tokgöz ve Reşat Oktay’la birlikte, konukları ağırladı.

Başkan Uysal; “Tüm dünya görsün, bilsin”

Antalya’nın ve Muratpaşa’nın tanıtımı için geçtiğimiz yıl başlattıkları çalışmaları yoğunlaştırarak sürdürdüklerini belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Kentimizin tarihi ve kültürel değerlerini tüm dünya görsün, bilsin istiyoruz. Kentimizin tanıtımına ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesine katkı veriyoruz” diye konuştu. Başkan Uysal; Utrecht Uluslararası Turizm Fuarı’na ziyaretçi olarak gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ı da, Muratpaşa Belediyesi standında konuk etti.