Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYA’LILAR BU HABERE DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya için şiddetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda bu akşam başlayacak yağmurun yarın (26 Kasım 2015 ) şiddetini arttırarak fırtınaya dönüşeceği konusunda vatandaşları oluşabilecek olumsuzluklar karşısında tedbir almaları konusunda uyardı.

Meteorolojiden yapılan uyarı metni şöyle;

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Gece saatlerinden gece saatlerinden sonra Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta’nın güney ilçeleri ve Burdur’un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm) , Muğla ve Antalya’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: bu gece saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlayarak etkisini arttırması beklenen rüzgarın, yarın (Perşembe) güney yönlerden Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice ( 30-50 km/saat) , Marmara’nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz’de yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.