Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’nın İyilik Melekleri ”Antalya Yardımlaşma Platformu”

Antalya Yardımlaşma Platformu: Muhtaç durumdaki

Antalya Yardımlaşma Platformu: Muhtaç durumdaki insanlara ulaşıp onlara yardım eden bir gönüllü hareketinin adı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde Antalya Engel Tanımayanlar Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz tarafından kurulan ve Antalya’nın tanınan simalarından Halit Mert ile birlikte idare edilen bu iyilik hareketi, 8 kişilik yönetim kadrosu ve on binlerce üyesiyle üyesiyle birlikte çok güzel işlere imza atıyorlar.

 

Önce muhtaç durumdaki aileler tespit ediliyor. Bizzat yerinde görülen ailenin ihtiyaçları tespit ediliyor. Demet Çileli Baz veya Halit Mert tarafından “Antalya Yardımlaşma Platformu” isimli Facebook grubunda fotoğraflarıyla birlikte paylaşılıyor. Grup üyeleri tarafından muhtaç durumdaki ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor. Platform yöneticileri nakdi yardım kabul etmiyor.! Nakit yardım yapmak isteyen gönüllüler direkt olarak muhtaç aileye yönlendiriliyor. Muhtaç aileye toplanan ayni (ev eşyaları, gıda maddeleri, kıyafet vs.) yardımlar yine fotoğraflarıyla birlikte “muhtaç aileyi görüntülemeden/rencide etmeden” platformda paylaşılarak, yardımların doğru yere ulaştırıldığı gösteriliyor.

Hiç bir maddi kazanç sağlanmadan sadece Allah rızası için yapılan bu yardım çalışmalarına bazen yerel belediyeler de destek oluyor. Her geçen gün üye sayısı artan Antalya Yardımlaşma Platformu, Türkmen Dağı’nda mücadele eden mücahidlere yardım götürmekten tutun, Müge Anlı tarafından başlatılan ‘sevgi izi’ projesi,çocuk esirgeme kurumlarında kalan çocuklara ve huzurevinde kalan yaşlılara moral gecesi gibi kamu yararına bir çok iş yapıyor. Yardım yapılırken kimsenin dinine, diline, rengine, ırkına veya siyasi görüşüne değil, sadece muhtaçlık durumuna bakılıyor.

Antalya Yardımlaşma Platformu https://www.facebook.com/groups/1712140889073318

Demet Çileli Baz – 05444542025 – https://www.facebook.com/demet.cilelibaz

Halit Mert – 05366051990 – https://www.facebook.com/merthalitmert