Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya’ya Cidde Fuarında Büyük İlgi

Körfez ve Arap ülkeleri

Körfez ve Arap ülkeleri pazarında Antalya ve bölge tanıtımı çalışmalarının yürütülmesi kapsamında, 15 – 17 Şubat 2017 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Cidde Şehri’nde bu yıl 7’ncisi düzenlen “Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı’nda Antalya büyük ilgi görüyor.

 

22 ülkeden katılımcı ile gerçekleştirilen 7’nci Cidde Turizm Fuarında en fazla ilgi yine Türkiye standına oldu. Antalya’nın ilk defa katıldığı stant ziyaretçilerden büyük ilgi ve beğeni görüyor.
Antalya Valiliği himayesinde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) organizasyonunda katılım sağlanan Fuarın ilk gününde Cidde Belediye Başkanı Dr. Hani Abu Ras ve Türkiye Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön Antalya standını ziyaret etti. Standı gezerek bilgi alan Belediye Başkanı Dr. Hani Abu Ras, Antalya’yı çok beğendiğini ve tatilini Antalya’da geçirmek istediğini söyledi.
Antalya’dan konaklama tesisleri ve seyahat acentelerinin katıldığı fuarda Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Körfez Ülkeleri Koordinatörü Seyitcan Altınkaynak da yer alıyor.
Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Acar, Suudi ve Arap turistlerin Antalya’ya büyük bir ilgi ve meraklarını gördüklerini, bu yıl Antalya’ya gelen Arap turist sayısında önemli artış hedeflediklerini söyledi. Antalya’ya Suudi Arabistan’ın Cidde ve diğer şehirlerinden direkt uçak seferleri konulması gerektiğini ifade eden Acar, bu konuda THY ve diğer havayolu şirketlerinin Suudi pazarında Antalya’ya var olan yoğun ilgiyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.
Türkiye gibi bir ülkeye 2 – 3 ana pazarın yetmeyeceğini belirten Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Münir Karaloğlu, Cidde Turizm Fuarı’nın Antalya turizminin çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.