Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Azerbaycan Milli Kahramanı Antalya’da

Karabağ savaşı gazisi Arif

Karabağ savaşı gazisi Arif Meherremov,  Azerbaycan Uluslararası Dış ilişkiler Teşkilatı Türkiye temsilcisi Aynur Memedova’nın konuğu olarak Antalya’da ziyaretlerde bulunuyor.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Milliyetçi sivil toplum kuruluşlarını ve resmi makamları ziyaret etmek için kısa bir süreliğine  Antalya’ya gelen Karabağ Savaşı Gazisi Arif Meherremov Haber Birikim’e konuştu.

 

Azerbaycan halkıyla Türkiye halkının kardeşliğinden bahsederek, “Biz iki devlet tek milletiz, zaman gelir bir devlet te oluruz” diyen Meherremov, Azerbaycan’ın en zorlu günlerine tanıklık etimiş, Ermeni ve Rus zulmü altında işkencelere maruz kalmış bir şavaş gazisi. Azerbaycan Devleti tarafından kendisine verilen “Milli Kahraman” ünvanını “Ben ne yaptıysam devletim ve milletim için yaptım. Ben bu ödüle layık değilm” diyebilecek kadar mütavazi bir isim olan Arif Muharremov Azerbaycan halkı tarafından “Yaşayan Milli Kahraman” ünvanıyla anılıyor.

Çanakkale Türk Dünyasının Ziyaretgahı Olmalı!

Ermenilerin Karabağ işgali ve Hocalı katliamları hakkında bilgiler veren gazi Meherremov, “Türkiye’ye uzanan elleri kırmak isterim Türk için her zaman savaşa hazırız. Dünya durdukça Türk’ün bayrağı dalgalanacaktır. Ben Azerbaycan okullarında Çanakkale savaşını, kurtuluş savaşı ve Atatürk’ün okutulmasını isterim” dedi. “ Çanakkale olmasaydı Türkiye olmayacaktı, Türkiye olmayınca da Azerbaycan olmayacaktı. Ben Türkiye’de ilk Çanakkale şehitlerine ziyarete geldim.Çanakkale Türk Dünyasının Ziyaretgahı Olmalı!” dedi.

 

Türk devletlerinin kardeşliğini isterim.

“Ben her zaman Türk milletinin ve devletlerin bir olmalarını, kardeşliğini isterim” diyen gazi Meherremov, Azerbaycan’da Atatürk sevgisi olduğunu, rahmetli Barış Mançu’nun sevildiğini anlattı.

Almanya parlamentosunda alınan kararı eleştirerek Türk dünyası bir olmalı, Türk’e karşı olanları, PKK yı destekleyen kim olursa benim dostum olamaz” dedi.  “Tatarlar, Kınıklar, Başkurtlar biz hepimiz Türk’üz, neden başka başka isimlerimiz olsun” dedi. Haydar Aliyev’in kendisi gibi düşüncüler taşıdığını söyledi. Hem Elçibey’e hem de Haydar Aliyev’e hizmetlerinden ötürü saygı duyduğunu belirtti. Azerbaycan Ermeni savaşında kız kardeşlerinin Ermenilerin elinde olduğunu Hocalı katliamında yakınlarını kaybettiğini söyledi.

Gazi olduktan sonra engelli olarak yaşamını sürdüren Arif Meherremov, “ Türk’ü ve Türkiye’yi sevmekte engelli değilim” dedi