Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bahçeli: ”Asker de Bizim Polis de Bizim”

MHP Genel Başkanı Devlet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ”Mehmetlerimize kıymayalım. Asker de bizim, polis de bizimdir ve milletin öz evlatlarıdır…”

 

Bahçeli: Halkla asker birbirine girmesin, askerle asker cepheleşmesin, bu devletin, bu milletin Allah muhafaza selası duyulmasın 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, darbe teşebbüsünün, milletin azim ve sinesine çarpıp dağıldığını belirterek, “Demokrasinin itibar ve iffeti kurtarılmıştır. Türkiye ipten alınmıştır. Halkımızın canı pahasına tankların üzerine çıkarak darbeyi püskürtmesi takdir ve tebriğe şayan asil bir duruştur. Milletimle övünüyorum” dedi.

MEHMETLERİMİZE KIYMAYALIM

BAHÇELİ, “Biz 12 Eylül’de haklı olmamıza rağmen askere el kaldırmadık. Yıllarca davacı olmadık, için için ağladık, ama ne yapalım, devlete ne söyleyelim dedik, işimize baktık. Demem odur ki, Mehmetçiğe zulüm ne demektir? TSK’yı topluca suçlamak ve infaz etmek kime ne kazandıracaktır? Mehmetlerimize kıymayalım. Asker de bizim, polis de bizimdir ve milletin öz evlatlarıdır. Aksi halde, bu vatanın güvenliğini nasıl sağlayacağız? Sela vermesine verilsin, imamlar durmasın milleti sokağa çağırsın; ama halkla asker birbirine girmesin, askerle asker cepheleşmesin, bu devletin, bu milletin Allah muhafaza selası duyulmasın. Sabredelim, mahkemeler son sözü söylesin” diye konuştu.

AKP HAZIRSA BİZ DE VARIZ

BAHÇELİ, “Türkiye Cumhuriyeti, okyanus ötesi tarafından bombardımana tutulduğunu belirterek, “ABD, bu terör örgütünün elebaşını Türkiye’ye derhal teslim etmelidir” dedi. İdam talebinin çok sık dillendirildiğini belirten Bahçeli, “AKP hazırsa biz de varız, biz de bu cesanın verilmesine sıcak bakar, gereğini de gönül huzuruyla yaparız. MHP; savaş, yakın savaş, darbe ve terör tehdidi kapsamında idam cezasını ele almaya hazırdır. Milletine bomba atan teröristlere hesap iliklerine kadar sorulsun. Darbecileri cezalandırırken yarım yamalak demokrasimizi daha fazla hırpalamayalım. hukukun üstünlüğünden ayrılmayalım” diye konuştu.