Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bahçeli: “MHP Hayırcı Parti Diyorlar, MHP’de Bir HAYIR Var Demektir”

Bahçeli: “MHP Hayırcı Parti

Bahçeli: “MHP Hayırcı Parti Diyorlar, MHP’de Bir HAYIR Var Demektir”

Bahçeli, ‘Partinize hayırcılar partisi olarak yapılan eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki soru üzerine, “MHP’nin kendi hedefleri ve amaçları doğrultusunda kullanamayanlar, MHP’ye yönelttikleri önerilerde karşılık bulunamayanlar hayırcı bir parti olarak MHP’yi suçlamaya kalkıyorlar. Birbirleri ile olan görüşmeleri sırasında çokta barışık olmayan insanların eğer MHP’yi hayırcı olarak değerlendiriyorsa MHP’de bir hayır ver demektir. MHP neye hayır diyor.

Bir, erken seçime hayır diyor. Güvenliğin nasıl sağlanacağına dair herhangi bir tedbir görmediği için.

MHP azınlık hükümetine hayır diyor. Geçmişte eksik kalan 18 milletvekilliğini başka yollarla temin ederek azınlık hükümeti kurmaya gayret gösterenlere hayır diyor.

MHP temsil yönüyle geçici bir hükümetin kurulmasına hayır diyor.

Ama MHP yine 4 şart ileri sürerek AK Parti veya başka bir partiyle koalisyon kurmada bu dört şartı esas alıyor ve bu 4 şartın yerine getirilmesi halinde koalisyon için taşın altına elini değil gövdesini koymayı düşünüyor. Bu dört şartımız da çok nettir. Biz Dolmabahçe Sarayında PKK’nın 10 maddesine evet diyenlere karşı milletimizin birliği, dirliği ve devamı için ortaya koyduğumuz 4 maddeye hayır diyenleri milletimize anlatacağız. Ve 4 maddeyle beraber MHP’nin hayırları milletimiz için inşallah 1 Kasım’da hayırlara vesile olacaktır” şeklinde konuştu.