Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Çelik ‘EXPO2016’da Rekor Katılım Olacak’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başkanlığında Expo 2016 Antalya Ajansı’nın 40’ıncı olağan yönetim kurulu toplantısı yapıldı.Bakan Çelik, Expo 2016 Antalya’nın ülke katılımları noktasında 41 ülke ile rekor sayıya ulaştığını belirtti.

 

Expo 2016 Antalya Ajansı 40. Olağan toplantısı yapıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başkanlığında Expo 2016 Antalya Ajansı’nın 40’ıncı olağan yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Bakan Çelik, Expo 2016 Antalya’nın ülke katılımları noktasında 41 ülke ile rekor sayıya ulaştığını belirtti. Bakan Çelik, Expo 2016’nın 22 Nisan akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı muhteşem bir törenle açılacağını söyledi.

Expo 2016 Antalya Ajansı Olağan yönetim kurulu toplantısı Aksu İlçesi’ndeki Expo 2016 Antalya Sergi Alanı VIP ve Basın Merkezi’nde yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Expo 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çelik, Genel Sekreter Kazım Aydın ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Çelik, Expo 2016 Antalya’ya katılım noktasında rekora gidildiğini belirterek şöyle konuştu;
“Ben Antalya’ya ilk geldiğimde yani aralık ayında ilk toplantıyı yaptığımda ‘efendim ülke yok, ülkelerin talebi yok’ şeklinde şeyler söyleniyor idi. Evet o günün şartlarında henüz süre olduğu için, henüz 12 ülke sözleşme yapmıştı. Ama bu artarak devam ediyor. Bugün 41 ülke katılımla ilgili anlaşmayı imzaladı. Rekor arkadaşlar bu. Yani şöyle 2002’ye gittiğiniz zaman, geriye doğru 10-15 yıl gittiğinizde bugüne kadar yapılan Expo’larda katılımın en üzerinde katılım şu anda gerçekleşiyor. Halen birkaç ülkede imzalama noktasında. Demek ki 45’e doğru yaklaşıyoruz. Bu çok sevindirici bir durum.”
Açılış 22 Nisan Akşamı Olacak
Expo 2016 Antalya’nın açılışının 22 Nisan akşamı olacağını ifade eden Bakan Faruk Çelik, “23’ünde biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın mecliste konuşmaları var. Mecliste çocukları kabulleri var, akşama resepsiyon var. Çiçek ve çocuk temalı olan bu Expo’nun 23’e giderken yani 23’ü çocukların bayram gününü yine çocuklarla birlikte açılışı gerçekleştirerek kutlayacağız” dedi.