Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Başbuğ Türkeş Binlerce Kişi Tarafından Dualarla Anıldı.

Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucu

Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş adına okutulan mevlid-i Şerif Programına iki binden fazla kişi katıldı.

 

Özel Haber : Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

4 Nisan 1997 Yılında vefat eden Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 19. Yıldönümü nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanlığı Tarafından Mevlid-i Şerif Programı düzenlendi.  Programa MHP Antalya Milletvekili Prf. Dr. Ahmet Selim Yurdakul,Önceki dönem Milletvekilleri Tarkan Akıllı, Nesrin Ünal ve Hüseyin Ediz, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl ve İlçe Teşkilatları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Partililer ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

Antalya Cumhuriyet Mahallesi Katlı Pazar Yeri (Çarşamba Pazarı)’de düzenlenen program, okutulan Mevlid-i Şerif ve Kur’an tilaveti eşliğinde saat 17.30’da başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim ve hep birlikte edilen dualardan sonra dev ekranda gösterilen Türkeş’in hayatını konu alan sinevizyon gösterisi duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

 

Davette misafirlere, MHP ile özdeşleşen bisküvi arası lokum, helva ve yemek ikramında bulunuldu. İki binden fazla davetlinin katıldığı Mevlid-i Şerif programında ikramların dağıtılması görevini ülkü ocakları mensubu ve İl başkanlığı yöneticilerinden oluşan yüze yakın gönüllü tarafından üstlenildi.

 

Davete katılımın çokluğundan son derece memnun olduğunu belirten MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya “Şükürler olsun ülkücü hareket dimdik ayakta. Mekânın cennet olsun Başbuğum… Tüm Yönetim Kuruluma, Kadın Kollarına, emeği geçen herkese ve katılımlarıyla bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.