Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞIMIZA MİSKET BOMBALARI YAĞIYOR !!!

Suriye’de Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Bayır Bucak bölgesinde Esed rejiminin Rusya ve İran desteğini de alarak sürdürdüğü saldırılar devam ediyor

Suriye'de Türkmenlerin yoğun olarak

Suriye’de Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Bayır Bucak bölgesinde Esed rejiminin Rusya ve İran desteğini de alarak sürdürdüğü saldırılar devam ediyor.Yaşanan bombardımana can dayanmadığını söyleyerek, misket bombalarının başlarına yağdığını belirtten Türkmen Dağı’ndaki Sultan Abdulhamit Tugayı Komutanı Ömer Abdullah:

“Biz Türkiye’nin sınırının dibindeyiz. Türkiye’nin sınırını koruyoruz. Ama biz de Türk kardeşlerimizden desteği bekleriz. Misket bombaları başımıza yağıyor. Bizim kimsemiz yok. Sırtımızı Allah’a dayadık yürüyoruz. Son bir aydan beri deprem oluyor. Müslüman kardeşlerimiz neden sessiz kalıyor. Her türlü desteğe ihtiyacımız var. Olan bombardımana can dayanmaz. Tankı, topu, tüfeği ile mevzilerden havaya uçuyoruz. Mevziler üzerimize kapanıyor. Elimizde olan imkanlar yetmiyor. Lojistik desteğe ihtiyacımız var. Kendi başımıza bıraktılar, yetim bıraktılar. Dünyada Müslüman kardeşlerimizin ölmesi izleniyor. Bu ikinci Çanakkale. Dayanılmaz bir zulüm var. Her gün Türkmen kardeşlerimiz şehit oluyor. Hükümetin destek olup sahiplenmesi lazım. Bizi neden yalnız başımıza bıraktı? Her gün şehitlerimiz var. Neden yalnız bırakıldığımızı anlamıyorum.” diye konuştu.