Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKA ŞUBEMİZ YOKTUR, KÂBEMİZ TEKTİR..!

YILDIRIM, “İSLAMİYETİ SEÇİM MALZEMESİ

YILDIRIM, “İSLAMİYETİ SEÇİM MALZEMESİ YAPMAYIN”

[quote]İstanbul Ülkü Ocakları, Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesine kurulan, içinde Kâbe maketi bulunan “Asr-ı Saadet Köyü” adlı projeyi İslami değerlerin seçim malzemesi yapıldığı için protesto etti.[/quote]

İstanbul Ülkü Ocakları, saat 15.30 sıralarında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi önünde toplandı. Ülkücüler, Üsküdar Belediyesi’nin İslamiyeti AKP adına seçim malzemesi yaptığını belirtti.
“Can Verir Yolunda Bozkurtlar Ya Resulallah” yazılı pankart açan grup “Başka şubemiz yoktur, Kâbe “Kâbemiz tektir taklit edilemez” yazılı dövizler taşıdı. Grup, “AKP şaşırma sabrımızı taşırma” ve “Kanımız aksa da zafer İslam’ın” şeklinde slogan attı.
Grup adına basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım şunları söyledi:
“Geçtiğimiz günlerde, AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, içerisinde Kâbe, Hira Dağı, Hira Mağarası, Sevr Mağarası, Muallak Taşı, fil heykeli ve zemzem kuyusunu anlatan maketlerin yer aldığı “Asr-ı Saadet Köyü” kurması kamuoyunun tepkisini çekmiştir.
Yapılan bu çalışma, İslamiyet ile bağdaşmadığı gibi, bu anlayış cahiliye toplumunun putperest, şirkçi zihniyetini yansıtmaktadır. Kâbe tektir, taklit edilemez. Buradan AKP’yi ve onun belediyesini, yüce dinimiz İslamiyet’i istismar ederek, seçim ve siyaset malzemesi yaptığı için kınıyoruz”
Yıldırım, “Bugün buraya manevi değerlerimizin aşağılanmasını protesto amacıyla gelmiştik. Bu çirkin, hayasız ve ahlaksız mizansende Mina eksik kalmıştır. Biz de şeytan taşlama nasıl yapılır, sembolik olarak göstermek istiyoruz” diyerek, yanında getirdiği küçük taş parçasını sembolik olarak bahçeye attı.
Ülkücü grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağılırken, vatandaşlar da Ülkü Ocakları’na alkış ve sloganlarla destek verdi.